пʼятниця, 28 червня 2024 р.

Літні сюжети "Дебюту"

  

Літній період на те і є літнім, щоб бути теплим і щедрим на враження від поїздок, відпочинку, передчуттів відпусток, на кого вони ще очікують. Немає відпусток лише у творчості. Вона супроводжує авторів, не зважаючи на обставини і час. І це чудово. Бо ми маємо нові тексти і із задоволенням збираємося, щоб їх послухати.

Ольга Васкан цього разу потішила 3-ма коротенькими, але цікавими оповіданнями з літніми сюжетами, поєднавши їх з особливостями буковинської кухні. "Смакували" і "Варениками з вишнями", і "Мад'ярськими кнедлями", набувалися літньою атмосферою з усіма її принадами.Своїми дитячими спогадами про літній відпочинок в Одесі, майстерно переданими в оповіданні "Як не запізнитися на поїзд", ділилася Софія Березіна.А фантазії від Наталії Гриценко, де сюжет обертався і навколо відпочинку, і навколо реалізації жіночих мрій, традиційно сповнені гумору та виблискували такими різними гранями, що утриматися від щирого сміху годі й було. Впевнена, що "Рідкісне ім'я" (Афанасій) ще довго викликатиме посмішку у слухачів, а то й цитуватиметься при нагоді.


Поетичний блок "Дебюту" склала поезія Валентини Мацерук. Всі реалії життя віддзеркалюються у її творчості. Звісно, найбюлючіше ранить творчу душу війна: "Над планетою дим", воєнна рефлекія на ритм рядків Пастернака "Мело, мело по всей земле "- "Гуло, гуло по всій землі...". Але життя не обмежується лише суцільним болем, воно вимагає від людини активного включення у щоденні турботи, так само вимагає відпочинку, спогадів-шани найближчих і ще багато-багато нюансів. Тому й народжуються вірші - "На Великдень збираюсь до мами", "Чумацький шлях проліг понад дахами", "Проникне сонце крізь фіранку", "Місто магнолій, бузку і каштанів", "Рандеву на Панській". А ще у поетеси є здатність резонувати на творчість колег. Ось і цього разу ми слухали оригінал і переклад вірша "Запахи черемухи..." Раїси Рязанової і переклад Валентини Мацерук "Запахом черемхи чарувала ніч".


Сама ж Раїса Рязанова прочитала вірша "Не йди, червню, так безпощадно швидко".
Продовжили слухати прозу Ігоря Померанського із циклу "Короткі замальовки", цікаві своїм поглядом ВПО на життя чернівецького дворика та деякими висновками про життя на окупованих територіях.


А літні подорожі все не відпускали. Ми очікували вражень. І ми їх отримали.
Раїса Рязанова, що напередодні повернулася із мандрів Ельзасом, влаштувала нам відеоподорож містами, де вдалося побувати, коротко познайомила із особливостями регіону, історичними і просто красивими місцями. Навіть на виставці авто Бугатті побували разом з нашою мандрівницею, яка не лише сама все відвідала, але й нас "пригостила".


Провела нас вулицями Страсбурга до Головного офісу Парламенту ЄС. 

Приємно було дізнатися про потужну підтримку України навіть у таких проявах, як прапори України на будівлях мерій міст поряд з державним прапором, прапором міста та прапором ЄС.Отримали привіт і від Наталії Куконіної у вигляді фото і оповідання про історію покровительки монастиря Святої Оділ ів Ельзасі. (Протягом 30 років свята Оділь була настоятелькою монастиря Оділієнберг, а після смерті стала покровителькою Ельзаса і сліпих). Її могила шанобливо зберігається в Оділієнберзі, місці паломництва в Ельзасі.
А жовті троянди, прекрасні й запашні, - це пам'ять про події, що відбувалися 1300 років тому, зв'язок з якими триває й досі.А Ірина Горбачевська, яка чудово дебютувала у ролі модератора зустрічі,


свою подорож "напророчила" у попередній подорожі. Відвідуючи один із музеїв у Ясах, вона отримала у подарунок листівку - репродукцію Венеції. Це було напередодні Різдва. А Різдвяні чари таки мають свою магічну силу. І вже у червні Ірина мандрувала Італією, а саме Венецією і Римом. Про що нам і розповіла. Як завжди вражаюче і артистично.
Отже, у літньо-курортний період ми ввійшли дружно і захоплююче, отримавши наснагу на нову творчість. І вже у очікуванні нових сюжетів. "Дебют" відбувся, чекаємо на "Дебют".


Фото Анастасії Невельської, Раїси Рязанової, Ольги Серебріян.

Немає коментарів:

Дописати коментар