Краєзнавча книжкова полиця



До відділу  краєзнавства  надійшла  довгоочікувана книга, видана у Миколаївському  видавництві  "Іліон".
Домка  Ботушанська  писала цей роман  майже впродовж
всього свого життя. В родиному архіві  зберігається  кілька
варіантів . Робота  над твором  розпочиналась у Чернівцях в 1937 році, а закінчувалась у Мелітополі.
 Підзаголовок твору  " Повість- літопис із життя буковинських селян" , хоча  за всіма ознаками це- роман, в якому Д. Ботушанська  проживає життя, де - історія роду, період дитинства і вчителювання на Буковині, лікування в Криму і переїзд до Мелітополя.  





Художньо-документальна книга написана на основі статей, документів і свідчень громадян Сокирянського району, матеріалів " Національної книги пам'яті жертв голодоморів 1932-1933, 1946-1947 років. Чернівецька область"  з використанням поетичних творів відомих літераторів. (Своєрідним епіграфом до  кожної статті  автор використовує віршовані рядки буковинських поетів_












Ще одна цікава  зустріч з новою  поетичною  збіркою чекає на шанувальників поезії. Доторкунутися до миті, спійманої у часі ( дещо перефразована назва одного з розділів книги) запрошує Василь Місевич , даруючи  нам свою творчість, зібрану  у  "КОВТОК  РОСИ ЖИВОЇ". Мова поета  світла і чиста, як ранкова роса буковинських лісів. Рядки його поезій відзеркалюють блакить отчого неба, гірських потоків і річок - так заворожує нас автор публікації "Поет видав вибране" в газеті " Вільне життя" № 26 за 20 червня.  Збірка вміщує і подарунок для дітей у окремому розділі " Вікно у казку". Долучайтесь до слова справжньої поезії.

    " Ритм наших днів занадто динамічний, інколи не встигаємо дякувати долі за миттєвості свого життя. Мирослав Лазарук дякує їй своїми новими творами.
У кольорах часу кожен намагається не розгубитися і залишити після себе бодай кілька теплих споминів"(Логінова О. про книгу  новел Мирослава Лазарука "ПОСАГ ДЛЯ ПРИРЕЧЕНИХ" вид-во Апріорі, за яку автор нагороджений літературною премією  імені Ірини Вільде. ) Перша премія - першому буковинському письменнику .  " Посаг для приречених "  - це своєрідна молитва за душі тих, хто боровся за кращу долю України . Письменник допомагає ерудованому читачу  не оминути  важливих сторінок української історії" .( молодий буковинець,2014- № 68, с. 8.
 Не  оминаймо її і ми.




В захоплюючі мандри до історії Буковини запрошують сторінки двох книг, які щойно вийшли у видавництвах області.
  Чернівецьке  видавництво " Друк Арт" видало книгу  наших земляків-дослідників Олександра Чорного, журналіста-краєзнавця та Олексія  мандзяка, історика-етнографа  " Не загубились села у віках" про давні  українські поселення , що існували на Сокирянщині. Автори поставили собі за мету розшукати відомості про зниклі поселення, адже саме вони стали в свій час основою для формування етнічного складу в даному регіоні.
  Книга дихає документами, фактами, оповідаючи про історичні реалії на Буковини в період XV-XX століть.Читачі дізнаються назви тогочасних поселень і причини їх зникнення. Містяться у книзі і давні ілюстрації.- так захоплююче розповідає про нову книгу К. Веснач у своїй публікації " І повернулись села із забуття" зі сторінок газети "Сокиряни сім днів" за 13 червня (№ 24)
____________________
ГУЦУЛИ - хто вони такі, звідки... : грунтовна історико-краєзавча праця " Гуцульська спадщина"етнографа Івана Сеньківа, упорядкована Д.Ватаманюком, головою Всеукраїнського товариства " Гуцульщина"  дає відповіді на питання про походження карпатських гуцулів, їх традиції,побут, архітектуру. У книзі використані унікальні фото.Для тих, хто,займається питаннями краєзнавства цінною буде бібліографія та відомості про діячів, яку раніше досліджували цю тематику.

3 коментарі: