Осяяна і осяйна, красива, жіночна і неймовірно талановита. Раїса Рязанова. Ювілярка, у скарбниці якої такий потужний подарунок самій собі, що без застереження можна вважати щастям. Доля щедро обдарувала її талантами. І не лише в мистецтві. Її завжди усміхнену і наповнену позитивом ніхто не бачив у розпачі. Бо сильна. Сильна духом, сильна вмінням жити тут і зараз, долати негаразди, знаходити вірні рішення, сильна мудрістю, сильна прагненням наповнити світ добром і красою. І всі ці чесноти вона щедро випромінює, спонукаючи навколишніх долучитися до цього прекрасного світу. Поряд з нею хочеться зростати інтелектуально, зміцнюватися духовно, збагачуватися естетично. Адже вона - Творець. Живописець і Поет. Саме так, з великої літери.
Рівновелика у живопису і поезії, та і в решті творчих справ, вона ж бо - багатогранна. Всевишній таки поцілував її у чоло. За освітою - архітектор, та доля підготувала їй інший шлях, хоча вектор до творчості все ж не загубився на тих неосяжних просторах: від Далекого Сходу до Західних кордонів. Витоки життєвого шляху Раїси Рязанової - Новосибірськ, Алма-Ати, та в серці назавжди - Чернівці, до яких теж пройшла шлях від Путильської та Черепківської застав. Багато мистецьких і літературних творів п.Раїса присвятила нашому місту. Вишукані вірші, довершені графічні малюнки-ілюстрації до них, вони здатні захопити майстерністю і захопитися авторкою.
Цілком зрозуміло, що високий літературний рівень, розмаїття тем, вишуканість слова резонувала зі струнами і поетів- перекладачів, і композиторів. Вже на досить об'ємну збірку зібралося українських текстів у перекладі Валентини Мацурук, пропонують власні переклади і Галина Мрихіна, Наталія Куконіна. А барди - і буковинські і закордонні вже співають пісні на слова Раїси. Важко пригадати, хто ще не виконував "Рижих кульбабок". Принаймні нам вже показали свої варіанти Лариса Бєлова, Ігор Деменчук, Олександр Мадей. А загальна географія простягається від Австралії до Ізраїлю. Так само, як і її живопис. Замовлення надходять і втілюються , та мандрують в якості сувенірів також і до США, несучи образ рідних Чернівців світами.
А скільком книгам зарубіжних чернівчан дала життя художниця і дизайнерка Раїса Рязанова. Лише книг Г. Тайчера, які благословила її рука нараховується на часі 7 . Загалом же у доробку талановитої художниці і вправної високопрофесійної верстальниці вже є понад 200. Таланту не потрібен спеціальний піар. Майстерність має здатність сама розлітатися світом. Адже окрім буковинських авторів, до неї звертаються і інші українські автори. То ж не дивно, що саме їй присвячують свої вірші талановиті майстри пера. Не однією присвятою Раїсі Рязановій рясніє поетичний доробок Інни Гончар. Поетичні і прозові подяки-присвяти є і Олени Рутецької та інших авторів.
Особливо полюбляють книги у яскравому оформленні діти. Не дарма вважається, що зберегти в собі дитину - то надзвичайно важлива і цінна риса. Раїсі це вдається: бути водночас у дорослому світі і дивитися на нього захопленими очима дітей. Цікавими сюжетними ілюстраціями і яскравими барвами заграли книги Ольги Васкан, Галини Мрихіної, Наталії Куконіної ("Дебют"), Г. Мельник, В.Кукульняка, С. Панчука, О.Гнатчук (Буковина), Г. Проссо ( Ізраїль)
Та й половина авторів з числа "Дебютівців" складають їй вдячність за прекрасне обрамлення власних книг. І обидва випуски "Дебютівського"альманаху - теж заслуга Раїси.
І не тільки це. Більшість "Дебютівців" вже має в домашній колекції власний портрет руки художниці Раїси Рязанової. Згадується, до 3-річчя "Дебюту" їх було лише 10. Але не лише ми отримали такі ексклюзивні подарунки. Ще багато талановитих особистостей можуть похвалитися портретами.

Але є в її поетичному слові і потужні ноти болю. Як дружині військового їй більш, ніж нам, цивільним, зрозуміла глибина трагедії. Тим більше, що і сини ввібрали серцем обов'язок бути захисниками. З 2014 року активно волонтерили на користь України, хоча в країні їх проживання було відносно спокійно, якщо так можна сказати про Ізраїль. А від 7 жовтня минулого року її молодший, Євгеній захищає кордони своєї країни. І вірші Раїси бринять натягнутою струною тривоги, але і молитви про мир на нашій землі.
А ще, а ще, а ще... можна досить довго перечисляти чесноти і таланти нашої ювілярки. Однак більше сказати у одній публікації, ніж у тому чималенькому списку з регіональної преси просто нереально.
От і до нинішнього ювілею вже вийшла з друку публікація Валентини Мацерук, заслуженої журналістки України в газеті "Буковина" та розміщена на сайті газети "Версії". Вже полетіли вітання звідусіль на її особисту сторінку фейсбуку. І "Магія Буковини" приєднується до всіх побажань та бажає їх здійснення.
" Я - жінка. І я книга серед книг,
Прочитана ледь-ледь до середини..."
Щиро бажаємо, щоб наступна половина була яскравою, плідною, радісною!
Немає коментарів:
Дописати коментар