Яскраві осінні кольори, яскрава різножанрова творчість, яскраві емоції - все це про жовтневе зібрання у "Дебюті". Звісно, пані Осінь була домінуючою у поезії. Легка елегантна поетична лірика Раїси Рязанової
"У світі осінь...", " Вже шати осінні ажурні...", "З гір струмок біжить, дзюрчить...", "Я підбігаю до тротуару краю ...", "Осіннє яблуко з оранжево-червоним боком..." перегукувалася з поезією Ольги Васкан. А тема яблук, не інакше, як писалася під впливом Куполу. У п.Ольги вона перетікала із вірша до вірша: "Яблука і вітер", "Яблуко пахне неначе востаннє". І в залі вже відчутно здіймався яблучний аромат від талановито написаних рядків.
( фото Р. Рязанової)
І справжнім подарунком - сюрпризом стало повідомлення Валентини Чолкан, що нею вже на всі запропоновані Ольгою Васкан вірші, написані пісні.
Це вже був справжній дебют пісні, тому ми, заінтриговані та, пам'ятаючи попередню зустріч з Валентиною Андріївною, просили її заспівати, бо надто цікаво, як пісенно звучать щойно прослухані "осінні" вірші та в тому числі "Місто моє Чернівці", приурочене святкуванню дня міста.
А Ольга Васкан продовжила дарувати нам приємні миті, презентуючи нову книжку для дітей, "Хто живе поблизу нас".
Дитячі віршики, які вже апробовані в "Дебюті", доповнилися новими 2-ма: "Хто живе навколо нас", що і дало назву книжці, і "Равлик", знайшли красиве художнє втілення, створене художницею Раїсою Рязановою. Ось так Купол вже не вперше об'єднав поетично-художні таланти "Дебютівців".
Присутню на зустрічі співачку Ларису Бєлову попросили приєднатися до осанни осені.
Експромтом вона виконала "Осіннє золото" (І.Шамо на сл. Д. Луценка, яку співав наш славетний земляк Дмитро Гнатюк). Прослухали і осінній вірш Інни Гончар "Заквітчалась жовтнево вишня " про феномен осіннього цвітіння традиційно - весняного квітування природи у поєднанні з реальністю :
" Обнялася із жовтнем вишня -
То є диво, чи, може, знак ?!
Україну почуй, Всевишній!
Хай криваво цвіте лиш мак!"
( фото І.Гончар)
А поезію Валентини Мацерук, як продовження теми:
- " Осінь рання так схожа, така ще подібна на літо.
Ще теплом обдаровує, в скрині ховає плащі.
Ще буяють кольорами й запахом розкішні квіти,
Іще теплі, жадані й такі довгождані дощі..."
- "Ще листя зелене, ще пахне медами,
Ще квіти буяють в примхливої дами..."
- "Чому ти плачеш? – я питаю в Осені.
Чом не всміхаєшся, не радуєш теплом?.." викладено у групі "Дебют-Читання". Долучайтеся, читайте.
А музика була ще і ще. Найперше, у запропонованому Хеленою Щирою фрагменті нового твору "Ключ до Альбіноні". "Музика великого горя, здатного вбити людину"... Філігранне поєднання теми заглиблення до історії авторства "Адажіо" і рефлексії молодих сучасних музикантів на початок війни в Україні.
І знову Валентина Чолкан допомогла згадати "Адажіо", доповнивши текст вокалізом . Новий твір обіцяє бути неймовірно цікавим.
А тим часом, Галина Мрихіна продовжує працювати над перекладом з російської мови творів Чернівецьких авторів, особливо тих, хто сьогодні проживає за кордоном.
Українською мовою зазвучали оповідання Сарі Шварцман "Ірчина квартира" і білий вірш Святослава Бакіса "Кораблі".
З Олександром Мартиненком ми продовжили знайомитися з пригодами його героя Мая, слухаючи новий фрагмент з твору " Niki" в жанрі фентезі.
Не бракувало і гумору. Вишуканий, - про можливі пригоди жінки, що завжди закінчуються позитивно - у оповіданні "П'ятниця, тринадцяте" Наталії Гриценко,
та комічні ситуації, що трапляються в численних поїздках Сергія Гакмана, ( "Гендерні обмеження і посмішки")фзавжди очікувані і здатні навчити оптимізму, навіть в екстремальних обставинах. Здатність передбачувати певні наслідки передала Діна Канюченко-Пугачова "Немає нічого більш постійного, ніж тимчасове".
А на завершення зустрічі ще й подарувала нам свій неповторний вокал. А наступна зустріч вже буде ювілейною. "Дебюту" виповнюється 10 років! Обов'язково поділимося своєю творчістю з чернівчанами. Де і як святкуватимемо, повідомимо згодом. І чекаємо всіх розділити з нами цю дату.
Модерувала зустріч О. Серебріян. За фото вдячні Анастасії Невельській
Немає коментарів:
Дописати коментар