Ніколи не можливо передбачити, яким буде тематичне "забарвлення" чергової зустрічі в "Дебюті". Але впевнено можна сказати, що "Купол" обов'язково означить спільну тему. Цього разу зірки зійшлися над головами синів наших учасників. Кожен з них вносить свою посильну долю у нашу перемогу - хто волонтерством, як Євген Рязанов, хто безпосередньо в ТРО, як Артем Мацерук, хто новим рівнем у здобутті фахових знань, як Ілля Міліхін, хто творчістю, як Кирило Провоторов. Та і решта синів незримо були присутніми з нами, своїми відгуками і коментарями у соцмережах, підтримуючи творчість та повсякденні турботи і справи своїх рідних. Кожному з них мами присвятили частину своїх творів.
Марина Провоторова
познайомила нас з новою поезією "Зустріч" та з сином, Кирилом Провоторовим, автором-виконавцем, фронтменом групи "Menthol". А Кирило, в свою чергу, зачарував нас патріотичною авторською піснею.
"Війна", "Знайду", "Далі, ніж були" - пісні з його доробку красномовні за своєю тематикою. Принагідно зазначу, чернівчани вже мали нагоду зустрітися з Кирилом (родина ВПО з Сєвєродонецька) зі сцени Центрального палацу культури, де минулого місяця відбувся благодійний концерт на підтримку ЗСУ "Тисячі нескорених сердець" за участю народної оперної студії ЦПК.
Олена Дика
у короткому есе " Про вершини", за точною реакцією на текст найближчої подруги родини і постійної відвідувачки "Дебюту" довоєнного часу : "вмістилися життя чотирьох поколінь, пам'ять і скорбота про батька, переживання про улюбленого сина та гордість за цього статного, молодого чоловіка - бакалавра права! І незвичайне переплетення доль, про яке навіть не підозрюють герої історії." Надзвичайно виразно, проникливо і життєствердно!
Реалії нашого життя, війна, біль і втрати, закономірно, не можуть не резонувати у чутливих душах наших авторів. Болем відгукнувся наліт шахедів на Львів, місто студентської юності Валентини Мацерук,
яка відгукнулася віршами " Моя юність їздила у цих трамваях", "О четвертій розбудить тривога", та, навіть, як відгук на синівський дзвінок - "Сум'яття", ніби й легка гра словами, та все ж захист свідомості від безкінечного впливу трагічних повідомлень.
Цікавим дослідженням, і, навіть, відкриттям поділилася Софія Березіна.
"Соня" - це ім'я молодої чернівчанки Соні Ясловець, що народилася і проживала на вул. Головній, 62 (нинішня адреса), яку відтепер ми знатимемо на рівні Зельми Меєрбаум-Айзінгер. Її історія так схожа на Зельмину: Соня так само писала вірші і так само її позбавила життя жахлива попередня війна. Залишився лише камінчик з іменем Sonia Jaslovets у експозиції Музею Голокосту у Вашингтоні, вірші зберігаються у Лондонській бібліотеці Віннера. А до українського читача ця інформація прийде у 7-й книзі С.Березіної "Євреї Буковини. Славетні імена", яка вже підготовлена до друку.
Творчість, мистецтво завжди є флагманом найактуальніших граней життя. Водночас - це чи не найефективніший засіб зберегти емоційну рівновагу і творцям, і їх шанувальникам. Налаштовуючися на позитив, автори пропускають через свою сприйнятливу душу і зміни в природі, і розмаїття кольорів, і взаємини особисті, і критерії людяності. Тому і недавні "Зелений спогад" (В.Мацерук), і " Попри все зеленітимуть ниви", "Виходить день, пробуджує життя" ( О.Васкан),
і " Червень в дощах, дощі з дахів стікають", " Подивлюся в ранкове літнє небо" , "Хмари, ніби крила птаха невідомого", "Кращі рядки нами ще не написані", Р.Рязанової .
А тут можна і "погратися в гру слів", тобто не написаного на папері, але прочитаного Іриною Горбачевською оповідання із серії про Мілочку - "Подарунок"
нагадав нам щасливе дитинство, наші дитячі книжкові захоплення і, пов'язані з ними кумедні ситуації.
А про книги хочеться сказати окремо. На цьому етапі завершується верстка новинок від наших "Дебютівців" Ольги Васкан і Хелени Щирої, вже скоро вони вийдуть з друку. (Стежмо за подіями!). А нова книга Тетяни Боріної "І наостанок..." стала приємним подарунком всім нашим одноклубникам і гостям. Щиро вдячні Тетяні Георгіївні за щедрий дар.
Та на цьому сюрпризи червневого "Дебюту" не закінчилися . Ближче до завершення "на вогник" завітав чернівецький автор Михайло Графов, якого ми з цікавістю послухали, познайомилися особисто.
Творчість п. Михайла також актуальна - "Вірш про українську мову", "Блукали вуличками ми повільно" (присвята Чернівцям), "На дне давно уже россия".
Ми завжди вдячні всім, хто приходить нас підтримати, послухати нові твори, подарувати посмішку і навзаєм надихнутися позитивом. Бо всі наші "Дебютівці" не лише талановиті, а і надзвичайно доброзичливі. Віримо ЗСУ і Перемогу. Дякуємо нашим захисникам, хто забезпечує нам наше Коституційне право на працю і творчість!
Фото Х. Боклач, Р. Рязанової.
Немає коментарів:
Дописати коментар