четвер, 31 жовтня 2019 р.

Літературний жовтень "Дебюту"

Як жовтень чарує природною різнобарвною палітрою, так  учасники клубу "Дебют -Читання" щоразу дарують насолоду творчого різнобарв'я. Звичайно, і осені віддано належне у поезії Ольги Васкан " "І звідки осінь так багато знає...", "Вітер ніжно розхитує клени",
Тетяни Боріної "Осінні замальовки",
Раїси Рязанової " "Если бы листья могли говорить", "Осень в городе", "Всё тоньше ажур одеяний".
 Позитивний настрій і відповідну атмосферу зажди створюють прозові твори  наших учасників. Легкий стиль, добрий гумор притаманні їх оповіданням, замальовкам, етюдам. Цього разу звучали "Віденська опера" Г.Пелепюк-Мрихіної ,
" Язик до Києва доведе" Софії Березіної .
 У цьому ж жанрі написано і "Невеличку пригоду" Тетяною Боріною, а Раїса Рязанова, чи не вперше подарувала присвяту "Дебюту" з ноткою гумору у вірші "Трещина на чашке из фарфора".
А з Наталією Куконіною, уже відомою авторкою казок-Ніною Кук, поринули у неповторний світ дитинства, слухаючи початок казки "Чічебука".
Вихід з друку нових книг про Чернівці, де героями є чернівчани завжди має позитивний резонанс. У відповідь з'являються нові твори. З одним з них -" Вчитель" поділилася Ірина Горбачевська, традиційно, не користуючися записами, виконаним з акторсько-ораторською майстерністю .
   І справжнім дебютом  у клубі стало читання власного першого  оповідання "Літати" Оленою Дикою. Досконала мова, цікавий розвиток подій, гумор- все було у тексті і отримало належну увагу і підтримку слухачів.
Продовжує свою поетичну творчість і Оксана Данилович, її " У очікування чуда" своєю назвою нагадала нам чудову пісню Володимира Кавєріна,яку ми теж слухали у "Дебюті". (До речі, сам Володимир теж нещодавно дебютував разом із співавтором Віталієм Малишевським у програмі "Пори року" Громадського радіо, де вони виконували пісні на слова чернівчанки,нашої. донедавна  "дебютівки" Іванни Стеф'юк.  Запис викладено у групі "Дебют Читання".)
 Цікаво, як завжди було слухати Сергія Воронцова.
Його власна поезія, переклади та короткі  замальовки "Провінційний автор з Арля" спрямовують увагу на глибину і філософію життя.
Але найвражаючим було читання уривку про сучасні події на сході від Ігоря Померанського. Неприкритий натуралізм шокує своєю реалістичністю, показує світ таким, яким він є для нас, територіально віддалених від місць воєнних дій.

   Звичайно, творів було прочитано більше, окрім того атмосфера, що панує у клубі варта того, щоб приєднатися до нас на наступних зустрічах. Особливо, запрошую всіх на листопадову, ювілейну зустріч з нагоди 5-річчя клубу. Про місце проведення повідомлю додатково.


Немає коментарів:

Дописати коментар