середа, 25 квітня 2018 р.

Квітневе різнобарв'я у "Дебюті"

Весна, яка стрімко наздоганяє втрачений час у боротьбі з зимою, щедро обдаровує нас квітами, свіжою зеленню і буянням на літературному полі. Творчість, якою ділилися "Дебютівці" була по-квітневому яскравою, цікавою, запашною. І, як весняні квіти різнокольорові, так і зачитані твори були різножанровими.Далеко не всі "Дебютівці" мали змогу бути на зібранні, проте атмосфера урочистості від зустрічі з новим твором , навіяним квітнем збереглася .Присутні мали вдосталь часу, щоб поділитися новонаписаним, а ще й отримати віртуальні вітання  від відсутніх. Раїса Рязанова  під час зустрічі надіслала щойно написані вірші
" Я сметаю в ладонь все крошки ушедшей зимы..." та "Лоскутное одеяло".
Тему весняного оновлення підхопила й Ольга Васкан.

Її поезії "Весна", " Я іду, я біжу за весною..." , як і новела Анатолія Томківа "Горнятко у траві" дихали свіжістю весняних трав, буковинським особливим відчуттям єдності з природою.  Карпати з їх зарінками,  пташиними оркестрами, щоденням гуцулів зримо поставали  в уяві завдяки непеовторному авторському виконанні.  А певні особливості збережених ритуалів викликали жваве обговорення, доповнене прикладами  із життя власних сіл.









Вистачало і доброго гумору. Оповідання "Сила вчительського слова" І.Померанського, текст якого вражав  літературною довершеністю не менше, ніж сюжетом, у якому  на фоні життєвих перипетій підкреслюється мистецтво володіння словом, як досконалим аргументом у вирішенні неоднозначних ситуацій.

Галина Мрихіна-Пелепюк  оповіданням  
 "Сусід" повернула у атмосферу чернівецьких дво-
риків   часів безтурботного дитинства, насиченого яскравими враженнями, які зберігаються впродовж життя і сьогодні об'єднують мешканців міста з різних куточків планети, місць їх нинішнього
 проживання.
   А найбільш вражаючим було читання Наталією Куконіною  "Словничка "55 способів лікування давньогрецьких хвороб". Фантазія і філологічна майстерність авторки захоплює всіх без виключення. "Давньогрецька вітрянка", "Гебіт", "Німфаркт", "Пан-цапизм", "Ледарон" - лише невеличка частинка словничка, у якому за іменами давньогрецьких богів з іронією і водночас пізнавально  вибудовано сюжети. Почитавши цей гумористичний словник, багато хто з юних звернеться і до  справжньої історії міфології.
Не без легкої іронії написана казка для дорослих про дитячий світ "чомучок" Софією Березіною "Допитливий хлопчик".
 Прозу змінювала  лірика, поетична і співана. Тетяна Боріна знайомила з віршами  " Парасолька" та "Темні ночі". І знову подивував  збіг тематики, настрою авторів. На початку зустрічі у добірці віршів Ольги Васкан уже звучала "Нічка".  А Лариса Бєлова, професійна співачка, яка завітала на "Дебют", і у кого є  пісні на слова Н. Куконіної  (згадуєте творчий вечір п. Наталі?),  на  наше прохання а-капельно виконати  за власним  уподобанням одну з пісень , автоматично відкрила Наталину збірку віршів, саме там, де задумала авторка. Ось такі маленькі  "родзинки"- співпадіння дуже красномовні: "Дебют"- це  не просто клуб, це -єдність душ,  бажання творити прекрасне і обдаровувати всіх навколо, розфарбовувати світ яскравими весняними фарбами.
  І закінчили зустріч знову піснею від Лариси Бєлової, якій  у минулому аплодувала Європа. 
.

   І наостанок, якщо вас засмучує буденність, якщо вам не вистачає спілкування, коли вам не випадає відвідувати дороговартісні концерти, запрошую вас до нашого "Дебюту". Ми відкриті для всіх відвідувачів. Наші зібрання варті високопрофесійних літературних концертів.
 А тим часом запрошую знайомитися з текстами наших авторів у групі  "Дебют Читання" у фейсбуці












середа, 18 квітня 2018 р.

Нова книга про Чернівці

Зустріч з новою книгою, особливо довгоочікувана.  нагадує зустріч із добрим другом. "Чернівці в деталях", книга укладена Антоніною Вишневською стане ще однією  золотою сторінкою  історії  міста. Вона вже зайняла своє місце на полицях краєзнавців, вона стане гарним подарунком для гостей Чернівців. Вона презентуватиме столицю Буковини і в зарубіжжі.
А "Діалоги з автором", членом Національної спілки краєзнавців України,  стали ще однією подією, яка наближає книгу до читача.
Атмосфера дружньої, теплої розмови про створення  першої книги, її структуру,  відбір матеріалу з масиву напрацьованого, спонукали до вільного спілкування. Діалоги відбулися. Бо  на зустріч з Антоніною Вишневською прийшли справжні краєзнавці, закохані у своє рідне місто, люди, які докладають свої зусилля до збереження особливостей  його неповторної архітектури, мандрують віддаленими вуличками, фіксують ті деталі, про які знають далеко не всі чернівчани і, які на жаль можуть зникнути, коли не привертати увагу спільноти  до необхідності  збереження  і потреби передати  нащадкам місто таким , яким отримали його ми.
 Антоніна Вишневська зрупувала матеріал у 11-ти тематичних розділах, у яких історичні довідки проілюстровані авторськми фотографіями.




Були запитання і щирі відповіді, були доброзичливі побажання і взаємне задоволення від особистого знайомства з автором  і спілкування. Були цікавинки з ситуацій при проведенні зйомок. І  були фото- слайди авторських робіт Антоніни, бо вона відома багатьом чернівчанам
саме за високопрофесійними фотороботами.Звісно, що не все напрацьоване увійшло в книгу.
  Залишилась гордість, що маємо таку небайдужу молодь. І є нова книга, яку , впевнена, "зачитають" відвідувачі бібліотеки. І щирі побажання автору нових книг, нових перемог!