Заскучали за Анатолієм Томківим, якого улюблена внучка "забрала" від нас на короткий час. Тому зустріли щирими оваціями і особливо натхненно слухали його нову новелу "Дезинфекція", майже так, як акторськи її читав автор. А ще отримали приємне повідомлення, що у оновленому сервісному центрі МВС у Чернівцях окрім профільних послуг відкрито Буккросинг з книг саме наших, буковинських авторів. Цією інформацією Анатолій Миколайович поділився при презентації профілю діяльностоі Територіального СРЦ .
Глибоко зворушив історією коваля і міфологією Аркадій Томулець , викладені у оповіданні "Коваль"
та поезією " То не в серці жертовний ніж", з надзвичайно проникливим баченням проблем сьогодення:
"...Ми - не ми, бо стали німі
Простягаємо руки пітьмі,
Мовчазні, бо винні самі
У відсутності майбуття..."
А ще- саме пахощами яблук від Аркадія Кузьмича була наповнена атмосфера нинішньої зустрічі. Ними пригощали авторів за вдалі знахідки, і, як завжди буває на "Дебюті" , дивним чином спрацьовує зв'язок між учасниками на ще не відомому нам рівні. Мабуть, мольфарство таки існує ))). Адже саме словами " Упало яблуко в долоню" починається вірш "Сон" у Раїси Рязанової і у якої вже раніше створена ілюстрація . Передчуття? Магія?
Із стиглістю плодів асоціюється і сама осінь. Ця чарівна, тепла, різнобарвна пора завжди надихала поетів на її оспівування. Разом з Раєю ( поезія "Осінній дощ") осінні сюжети звучали у віршах
Лілії Бойчук - "Осінній присмак нинішнього ранку"
Марії Звірід " В моєму листопаді йшли дощі"
Тетяни Боріної " Жовтень, підстреленим селезнем..."
Ольги Васкан "Відгуляло літо", "Жовтень" ( дитяча поезія)
Олега Осташека "Кухоль".
Це не повний перелік прочитаних авторами поезій. Але завжди можна почути все із перших вуст, завітавши на "Дебют".
Цікава тематика і акторська манера виконання Наталії Куконіної підкуповувала і учасників, і відвідувачів "Дебюту". Її іронічні " Вірші про прекрасних дам" надовго взяли нас у полон: мандрували, змінювали кольори і , навіть, матерію.І все це з чарівницею слова , пані Наталею.Очікувано і неочікувано водночас.
Ліричні мотиви із серйозними роздумами гармонійно поєдналися у творчій палітрі Діни Канюченко-Пугачової " Колись я була...", "Поверни мені мої сни" .
Ми були і серйозними, і стурбованими, і веселими. А от справжнє дитинство завітало разом з чудовою казкаркою Аллою Чобан, чия перша книжечка "Горішки для Аліски" у художньому оформленні Р.Рязанової уже мандрує не однією зарубіжною країною. В свій час Алла розповіла, що на питання про улюблену казку діти- гості дитячого клубу "Казка завди поруч" , ( діє при "Арт-інфо центрі Czernowitz-Чернівці"), відповідали: "Мрійка"! А авторами її є члени нашого "Дебюту" Галина Пелепюк- Мрихіна та художник Р.Рязанова. Гордимося успіхами "Дебютівців". А з нами цього разу Алла здійснила своєрідний екскурс до екологічних проблем через казку " Лего - Паучок та Їжачок". Впевнена, ця казочка також полюбиться дітям, як і попередні, бо написана цікаво, яскраво і мудро.
Були і несподіванки:своїми творами у нових жанрах
ділилися Тетяна Боріна та Світлана Шаханова. Цікаво, захоплююче і жартівливо звучали і вірші, і проза.
Сергій Воронцов завітав на "Дебют" з подарунком: власною книгою 2017 р. "Книга з повітря Czernowitz. Житія чернівчан на тлі часу і міста", яка вже зажила заслуженого читацького попиту. Із вдячністю прийняли подарунок і послухали віршовану прозу Естафета" та текст пісні "Чернівецька пісенька". А оповідання, яке Сергій планував зачитати обов'язково прозвучить на наступному зібранні. Яке буде особливим, бо "Дебют" відзначатиме свою 3-ю річницю .
Не пропустіть.
Анонсуватиму.
Будуть і сюрпризи.
Я уже в очікуванні!!! Приєдуйтеся, хто ще не з нами. Краще один раз побачити, ніж... Але ні- І почути!
Немає коментарів:
Дописати коментар