Жодна пандемія чи негода не може бути перешкодою для творчості. Так само не може подолати непереборне бажання зустрічатися (хоча б віртуально) та насолоджуватися плодами цієї творчості. Особливо, коли збираються близькі за духом творчі особистості, автори, які вміють так щиро і тепло сприймати доробок кожного. Так, є легкий сум від того, що фізична відсутність таки відчувається, але є й свої переваги. Ми в онлайн - зустрічах маємо більше можливості поспілкуватися з друзями з-поза меж Чернівців. І це не применшує градусу наших емоційних особистих зібрань.
Світлана Андронік вже давно відома в мережевих літературних колах. Вона є переможцем численних конкурсів, вже й сама організовує такі он-лайн зустрічі, цього разу поділилася не лише своєю, незмінно вражаючою і стилем, і образністю, і глибиною поезією, але й трохи "підняла завісу" у світ творчих планів. На часі - робота над книгою. І що не менше приємно : вона створюється у художньому оформленні Раїси Рязанової. Така творча співпраця "Дебютівців" - найкрасномовніша оцінка результатів нашого спілкування.
Свіжою публікацією власної поезії у поетичному збірнику поетів заставнівщини потішила і Марія Антоняк .
Чудове поетичне вітання березневим свіжим вітром прилетіло і з Новодністровська від Інни Гончар, яке прочитала Рая Рязанова. На жаль, робота і час зустрічі для багатьох наших постійних учасників були не на нашу користь, навіть для віртуальної зустрічі.
Але натомість, ми отримали задоволення від можливості побачити і послухати авторське виконання однієї з глав майбутньої нової книги Юхима Думаніса . "Фанічка" - так умовно я її назвала за іменем героїні, з якою знайомилися.
Як завжди, проза змінювалася поезією. Ми ближче познайомилися з Ольгою Пашковою, з якою, на жаль, мали лише одну зустріч восени. А от весняні мотиви, чудовий стиль, володіння словом впевнили - Олиних віршів чекатимуть шанувальники поезії.
Цікава за сюжетом, щемно-ностальгійна проза " Яблуневий сад" Олени Дикої викликала щирі емоції співпереживання героїні і ситуації, мимоволі пролягли паралелі до власних студентських років (принаймні, у мене, бо вони пройшли у столиці і в тому ж районі), а Ю. Думаніс, навіть, без сумніву впізнав, про кого йдеться у розповіді.
І дебют у "Дебюті"- ми познайомилися з новою гранню літераторки Раїси Рязанової. Її поезія, безумовно, високого рівня. І ми лише чекаємо завжди її новинок. Вони були. Але вразила Рая цього разу своєю прозою. Не переказуватиму. Твори, прослухані нами, доступні всім в групі на Фейсбуці. Але варто сказати, що з таким гумором і майстерністю описати, чи не всім знайомі, проблемні ситуації - треба бути майстром.
І звичайно, ми завжди очікуємо "прем'єри" від Сергія Гакмана. Щоразу - це феєрверк вражень від тексту, виконання, вміння у повсякденні знаходити ті нюанси, які надихають на створення чудових замальовок-спогадів. Хтось знає Сергія серйозним науковцем, хтось активним організатором і перекладачем у міжнародних зустрічах. А нам поталанило на знайомство з таким харизматичним автором, щирим другом, а цього разу ще й організатором зустрічі на новій для нас платформі. За це ми всі щиро вдячні. І з усіх аплодисментів - окремі - для Сергія Гакмана.
Дуже приємно, що наших клубних зустрічей очікують не лише автори, але й постійні слухачі першого прочитання нових творів. Ми цінуємо цю зацікваленість, дорожимо кожною реплікою-реакцією і вдячні, що ви залишаєтеся з нами в цей "карантинний час".
І щоб зберегти цю неповторну ауру до наступної зустрічі - кілька фото на згадку. ( Скрін Сергія Гакмана)
Немає коментарів:
Дописати коментар