Мандрівки сторінками книги "Люди из города А", співавтором якої є Г. Пелепюк-Мрихіна спонукали до власних мандрів вуличками мікрорайону та враженнями, що вилилися на папір. Цікаво і іноді щемно, бо переплелися власні дитячі спогади, сучасні відчуття і нові погляди на архітектурні особливості міста, роздуми, висновки...
Мабуть наближення Дня захисту дітей вплинуло на відбір текстів і іншими учасниками клубу . Тетяна Боріна написала прозовий твір -спогади про власне дитяче відкриття римування та перший досвід , висловлюючись, сьогоденними формулюваннями , занурення у соціум. Оповідання "Камінець на долоні" - вже сама назва вказує на ті камінці, з яких складається фундамент дорослого життя.
Світлана Шаханова
підхопила і жанрову, і тематичну спрямованість. Її сюжет із серії "Оксанчині оповідання" про спірітичний сеанс підлітків перед іспитом вніс і позитиву, і легкої ностальгії за власними шкільними роками.Тим більше, що лиш кілька днів тому відлунав останній дзвоник у школах міста.
Цікаві дитячі враження у творчих людей з часом трансформуються у філософію дорослого світосприйняття. Так і Ігоря Померанського вони мотивували до написання нарису "Жертви громадського перевезення".
А в цілому аромати весни таки відчувалися.
Завершальні весняні дні прекрасної , квітучої пори року були
опоетизовані Т. Боріною "Весна спала. Спала природа...",
Лілею Бойчук "Як пахли вечором ромашки",
гостем клубуРусланом Назаришиним "Квітують сади",
Раїсою Рязановою "Сиреневый май...", "Я сметаю в ладонь..."
І цю легку хвилю романтично-весняного настрою створила Алла Чобан, яка розпочинала зустріч і сама ніби перетворилася на Фею. " Потеряйся в моём платье"- пісня кохання, найвищого людського почуття показали, досі відому еко-казкарку і поетесу у новому амплуа.
Другим китом, на якому сворювалася атмосфера нинішньої зустрічі- це попередній вид професійної зайнятості нині відомої художниці, поетеси, книжкового дизайнера Раї Рязанової. На Буковину її сім'я військовослужбовця прибула для охорони державного кордону.І сама Рая віддала цій службі 25 років свого життя. І не лише у ролі дружини прикордонника, чиє свято також відзначалося 28 травня. Її активна громадська діяльність, робота у сфері культури військових частин, і зокрема, прикордонної застави на Путильщині знайшли своє відображення у невеликій, але цінній своєю пам'яттю книзі. З нею нас Рая і познайомила.
Вона сама, страший син Паша і стали героями книги авторів Тетяни та Сергія Полякових.
Таким чином, знову коло вражень обернулося дитячою темою. І не спроста. Завершальним акордом зустрічі стала міні-презентація і "знайомство" з письменницею Ніною Кук.
Під таким псевдонімом, що легко запам'ятається дітям вийшла нова книга Наталі Куконіної-Самойленко "Олексійко в Шоколандії". Вона таки запахла шоколадом, настільки майстерно художниця Р.Рязанова ілюструвала талановиту віршовану казку.
Абсолютна "смачна" обгортка- обкладинка в середині ще й корисна : діти самі розфарбовуватимуть і творитимуть "власних героїв". Автори подбали про цікавий розвиток уяви і образного мислення малечі.
Чи не магія? І хоча поезія цього разу, як ніколи, поступилася прозі, настрій у всіх був чудовим, поетично-піднесеним від творчості, зустрічі , спілкуванню .Понесли з собою додому позитив і запах шоколаду. І нову книгу! В добрий час!
P.S А тексти, в разі хто не зміг прийти, обов'язково будуть викладені у групі "Дебют Читання. Приємного читання!
Немає коментарів:
Дописати коментар