четвер, 29 червня 2017 р.

Мандрівний "Дебют": постфактум


Новий центр , який у перспективі обіцяє стати Меккою творчих особистостей, став місцем зустрічі "Дебюту" із своїми шанувальниками саме на рубежі 2-х з половиною років існування. Тенденція, що стає традицією- відзначати річниці, а тепер і піврічниці  поза межами бібліотеки. Тому й анонсували червневу зустріч , як "Мандрівний Дебют".


   "Сzernowitz"-Арт-Інфо Центр в очікуванні цікавої зустрічі. 

А вже через кілька хвилин цей зал зустріне щирих друзів, зазвучить, наповниться творчою аурою.  Пануватиме
 Слово, живе,
 авторське.
Талановите!


 Розпочав знайомство з новими прозовими творами, наповненими глибокою філософією водночас з тонким гумором Аркадій Томулець. Спостереження за життям, здатність уловлювати і майстерно передавати нюанси, якими повниться оточуючий світ  завжди викликають читацьке захоплення. Його герої вже полюбилися всім і завжди очікувані з їх пригодами, стосунками, життєвою мудрістю і , часто, комічними ситуаціями. А Амур та кошачі мешканці письменницького дому - це особлива симпатія слухачів.
У залі, де стіни на часі прикрашають картини знаного фотомитця Володимира Конєва, який значну частину своїх фоторобіт присвятив рідному місту органічно звучало оповідання Сергія Воронцова, знавця атмосфери Чернівців минулого - "Останні чернівецькі дельфіни".

Підхопив тему Чернівців Сергій Гакман, 
який мандрував  до Садагури сторінками твору румунського письменника Васіле Александрі "Йоргу із Садагури" і вів нас стежками власного українського перекладу.

Проза змінювалася поезією.  Тут, як часто  буває у "Дебюті", тема одного автора підхоплювалася іншим.Громадянська лірика господині закладу, Лідії Анциперової була надзвичайно актуальною у переддень Дня Конституції.
 Патріотичні мотиви, як завжди- притаманні віршам Костянтина Хрикова.


Про вишиванку читали Ольга Васкан і Олег Осташек. При чому у О. Васкан  ця тема звучала у двох поезіях, з різним періодом написання. А Олег запропонував і інші поезії, інколи, самоіронічні, та завжди вражаючі стилем, акторським виконанням. 


Висока духовна поезія, вірші  про  милосердя, родинні почуття Лілія Бойчук і Марії Звірід западали глибоко в душі . Особливо схвилювали їх поезії, присвячені  кожною з авторів власному батькові.


Цікаві і різнопланові поезії Тетяни Боріної, як завжди засвідчили вдумливу і трепетну роботу над словом. Поетичну сторінку продовжив Олександр Мадей з "Перехрестям зоряних доріг"
   Ліричним епізодом про сніг в час літньої спеки і іронічною новелою про братів наших менших, навіяних сюжетами про улюбленця Амура  від А.Томульця захопила  Діна Канюченко-Пугачова.
 А Алла Чобан запропонувала нову еко-казку "Портали малої краплинки", захоплюючу для дітей і спонукаючу до роздумів дорослих.

Вразила новим уривком з повісті "Близниці ", яка ще пишеться,  Іванна Стефюк, прочитаним напам'ять.



        Очікував присутніх і сюрприз. Вперше на зустріч "Дебюту" завітала Тейл Фейрі. Під таким псевдонімом творить (і виставляла поезію на "Стихи. Ру", кількість яких добігає сотні) молода цікава поетеса  на ім'я Анжеліка.Іноді пише від чоловічого  імені. Вона також запропонувала до уваги одну з поезій " Я завжди мріяв бути поетом" та викликала загальне зацікавлення у подальших зустрічах.     
  І навіть, відсутні наші учасники незримо були присутніми. Ми згадували їх, а вони на енегретичному рівні підтримували нас. Правда ж, Галина Пелепюк і Раїса Рязанова?
 Отже, зустріч відбулася. Прощаючись, бажали нових зустрічей. І вони відбудуться.               


Немає коментарів:

Дописати коментар