...У цій сорочці - чистота крилата
І вічна мудрість пройдених доріг,
Вона міцніша за сталеві лати,
А в ній - наш нездоланний оберіг Любомира Влад-Зайцева
День вишиванки, народжений 10 років тому у Чернівцях, студентами та молодими викладачами історичного факультету ЧНУ ім. Ю.Федьковича Лесею Воронюк, Михайлом Павлюком, Сергієм Бостаном, нарешті "розбудив" і Київ. 19 липня депутати Київської міської ради підтримали проект рішення про введення державного свята – Дня української вишиванки.
З історії свята :
День вишиванки
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Всесвітній день вишива́нки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен бажаючий долучитись до свята одягає вишиванку й виходить у ній на роботу, в університет, школу чи садочок.
Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.
2006 рік Зародження ідеї свята.
2007 рік Свято відзначили студенти факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
2008–2009 роки Свято розростається на всі навчальні та освітні заклади.
2010 рік До участі в акції цього року долучились державні службовці, міський голова Чернівців, викладачі університету та навіть таксисти. Приєднатись до Дня вишитої сорочки ініціатори акції попросили і президента Віктора Януковича. Вони написали до нього відкритого листа. Свято підтримали в Запоріжжі, Сімферополі, Львові, Рівному.
2011 рік встановленням Гіннесівського рекорду за кількістю людей у вишиванках в одному місці. На Центральній площі Чернівців зібралося понад 4000 людей у вишиванках. Цього ж року швейним підприємством була пошита величезна вишиванка (4 на 10 метрів) для центрального корпусу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
2012 рік 13 грудня на свято Андрія до святкування приєдналися студенти географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, де проводилась акція «День вишиванки на географічному». Цього дня студенти, аспіранти, викладачі та співробітники факультету прийшли на пари та роботу у вишиваних сорочках.
Акція вразила весь університет і після цього відзначають це свято щороку.
Немає коментарів:
Дописати коментар