понеділок, 25 липня 2022 р.

Книга у боротьбі за Україну


 Від початку російської агресії в Україні в 2014 році у "Магії Буковини"  вже була  публікація про актуальність і потребу  читання серед бійців, починаючи з Майдану. (https://www.blogger.com/u/1/blog/post/edit/681657486719294069/8720050972309422811)

  І знову повертаюся до цієї теми. Не з пафосного бажання підкреслити  важливість професійної дотичності. Життя показало реальний інтерес українських бійців до книги. Так, час беззаперечно довів: читання має місце, навіть у таких умовах. Це своєрідна книготерапія, це певні ліки для зболеної душі, це засіб перемкнути увагу від щоденного жахіття. У цьому вкотре переконалася, слухаючи розмову з дружиною "Азовця"  Богдана Зарицького, Наталею.
(Фото з https://gazeta.ua/articles/people-and-things-journal/_bogdan-osvidchivsya-na-azovstali-lyublyu-tebe-bilshe-za-zhittya-ci-zgodna-zi-mnoyu-odruzhitisya/1089835

За її словами, Богданові завжди притаманною  була пристрастність до книг: " Разом вирішили не купувати російських книжок, а збирати бібліотеку з українських. Поставили собі за мету читати не менш як 100 книг за рік. Разом перечитали всі роботи Стівена Гокінга." А далі розповідає,  про "заспокійливий рюкзак", який завжди, окрім звичайного, брав із собою чоловік. Це рюкзак з книгами, підручниками. Уже там, у Маріуполі, він самостійно вивчив 2 іноземні мови.

   Красномовна різниця із зайдами. Чи не так?

 У ЗМІ тим часом поширювалося фото Федора Шандора, професора Ужгородського університету, який із окопу продовжував навчати своїх студентів.

 ( Фото з https://news.obozrevatel.com/show/lite/foto-kak-professor-uzhnu-fedor-shandor-provodit-paryi-pryamo-iz-okopa-vskolyihnulo-vsyu-ukrainu.htm)

  Цим мужнім сильним чоловікам вистачало часу високо тримати не лише власний рівень, але й особистим прикладом демонструвати, як не зламатися від реалій,  як лікувати душу, як тримати рівновагу, як підтримувати побратимів.

 Як в часи Майдану, і в період АТО/ООС, так і зараз бібліотеки ініціюють акції збору бібліотечок для воїнів.

В числі ентузіастів і наша бібліотека.

 (Бібліотека українського воїна: буковинців закликають приносити книги для захисників https://cvnews.cv.ua/post/view/1657605916-biblioteka-ukrainskogo-voina-bukovinciv-zaklikayut-prinositi-knigi-dlya-zahisnikiv ) 

 Щодня небайдужі чернівчани, шанувальники книги та автори  приносять свої подарунки воїнам. Діляться книгами і евакуйовані з окупованих територій  гості нашого міста, як це зробила Роксана    Куранова з Маріуполя і у якої там, вдома залишилась дбайливо зібрана особиста бібліотека.  


Розуміння важливості книги у житті людини, небайдужість до майбутнього інтелектуального потенціалу українців стало мотиватором у діях подружжя Савічевих з м. Пологи Запорізької області. Коли у місті почалося бомбардування, місцева бібліотекарка з чоловіком поспішили не в укриття, а рятувати бібліотеку. Про це розповів син, Олександр Савічев. 

Сказати, що це героїзм - нічого не сказати. Це - місія! Мета якої - наше майбутнє. Творімо його разом, збираймо книги для наших захисників. Нехай ваша книга зігріє душу мужнього воїна, подарує йому мить релаксу, підтримає мрію, надихне не втрачати надію на вільне, високе мирне небо над Україною!

Детальніше про акцію https://www.youtube.com/watch?v=maQ5BgIuWBU


















  

Немає коментарів:

Дописати коментар