Від початку російської агресії в Україні в 2014 році у "Магії Буковини" вже була публікація про актуальність і потребу читання серед бійців, починаючи з Майдану. (https://www.blogger.com/u/1/blog/post/edit/681657486719294069/8720050972309422811)
За її словами, Богданові завжди притаманною була пристрастність до книг: " Разом вирішили не купувати російських книжок, а збирати бібліотеку з українських. Поставили собі за мету читати не менш як 100 книг за рік. Разом перечитали всі роботи Стівена Гокінга." А далі розповідає, про "заспокійливий рюкзак", який завжди, окрім звичайного, брав із собою чоловік. Це рюкзак з книгами, підручниками. Уже там, у Маріуполі, він самостійно вивчив 2 іноземні мови.
Красномовна різниця із зайдами. Чи не так?
У ЗМІ тим часом поширювалося фото Федора Шандора, професора Ужгородського університету, який із окопу продовжував навчати своїх студентів.
( Фото з https://news.obozrevatel.com/show/lite/foto-kak-professor-uzhnu-fedor-shandor-provodit-paryi-pryamo-iz-okopa-vskolyihnulo-vsyu-ukrainu.htm)
Цим мужнім сильним чоловікам вистачало часу високо тримати не лише власний рівень, але й особистим прикладом демонструвати, як не зламатися від реалій, як лікувати душу, як тримати рівновагу, як підтримувати побратимів.
Як в часи Майдану, і в період АТО/ООС, так і зараз бібліотеки ініціюють акції збору бібліотечок для воїнів.
В числі ентузіастів і наша бібліотека.
(Бібліотека українського воїна: буковинців закликають приносити книги для захисників https://cvnews.cv.ua/post/view/1657605916-biblioteka-ukrainskogo-voina-bukovinciv-zaklikayut-prinositi-knigi-dlya-zahisnikiv )
Щодня небайдужі чернівчани, шанувальники книги та автори приносять свої подарунки воїнам. Діляться книгами і евакуйовані з окупованих територій гості нашого міста, як це зробила Роксана Куранова з Маріуполя і у якої там, вдома залишилась дбайливо зібрана особиста бібліотека.
Немає коментарів:
Дописати коментар