Такий затишний, різнобарвний,теплий день подарував жовтень "Дебюту". Мабуть, добра,світла енергетика щирого спілкування покликала цей день на нашу зустріч. Ці зустрічі очікувані і авторами, і відвідувачами. І це особливо тішить, бо засвідчує - Чернівці- місто постійного розвитку культури. А творчість не залежить від жодних катаклізмів. Чарівний майданчик "Нептуна" і його госпродиня Діна знову привітно і гостинно відкрили нам свої обійми.
А зустріч також була різнобарвною : темами, стилем, жанрами. Повітря, насичене радістю зустрічі і ароматами осінніх квітів органічно збагачувалося нотками літніх спогадів, якими ділилися автори.
Діна Канюченко-Пугачова перенесла нас на морське узбережжя, читаючи оповідання "Біля моря, біля синього моря...", додаючи чарівності атмосферному тексту неповторним пісенним супроводом. А з Володимиром Ткачем спостерігали за чернівецьким нічним небом, слухаючи нарис "Чернівці. Тут ніч, як море".
Не полишає дивувати феномен "куполу", що майже щоразу присутній в "Дебюті".
Сергій Гакман і Ігор Померанський, не змовляючись, кожен по - своєму підняли тему присутності у нашому житті і кримінальних проявів.
З властивим гумором і харизматичним виконанням Сергій, фактично, провів майстер-клас поведінки в раптовій нестандартній ситуації. Лише витримка і резонна поведінка може стати неабияким рятівником. Принаймні, в історії "Як мене грабував ввічливий чоловік".
А у Ігоря Померанського - протилежний "рецепт" : "Мовчання - золото". ( Згодом з текстами можна буде познайомитися в групі "Дебют Читання")
Дуже розмаїтою була і поетична палітра. Ми познайомилися з новою учасницею, Ольгою Пашковою. В групі вже були опубліковані її вірші, а цього разу ми почули її авторське виконання.
Цікава тематика, роздуми і спонукання до роздумів у рядках її поезій "Дим від костра", "Злий вірш", "За вікном Слов'янська весна!".
А душа Ольги Васкан завжди тонко резонує з природою і це переливається у поетичні рядки.
" Щось є магічне в подиху осіннімЗупинишся, і цю тримаєш мить..."
("Щось є прозоре в подиху осіннім"),
і йдучи за мінливим настроєм осені, ніби в передчутті, що хоча день нашої зустрічі -сонячний, проте дощ уже ось-ось проллється :
" Строкатий дощ не втомлюється, ні.
У Бога є на дощ сьогодні плани:
Він відмиває спогади брудні, лікує рани..."
( "Строкатий дощ душа сьогодні п'є") ,
а "Ружі"- зачудування досконалістю квіткового світу.
Наталя Куконіна продовжила свої творчі тематичні експерименти , підкреслюючи, що на всі, без виключення події, є інший, нетрадиційний погляд. У поезії "Хто помер?" авторка робить екскурс до особистості і закладеного потенціалу творчості, знаходить риси подібності відомих людей з конкретними знайомими.І таки, спавді, починаєш замислюватися, а кого б ти міг виплекати в собі, працюючи над собою.
Спробували і поекспериментувати. В час карантину, ми влаштовували он-лайн зустрічі. Вони були цінні тим, що до нас могли приєднатися наші віртуальні учасники, автори, що проживають не в Чернівцях. Один з них - Юхим Думаніс, нині ізраїльтянин. Письменницький хист Юхима втілений у 2-томнику, що вийшов минулими роками у Чернівцях. Високий літературний рівень, тематика книг знайшли зацікавленість і жваве обговорення чернівчан. А сам автор постійно знайомиться з творчістю "Дебютівців", і , впевнена, якби він нині жив у Чернівцях, був би активним учасником клубу. Тому сумнів був лише в одному- чи зумію я, читаючи фрагменти нового тексту"Лист" передати закладені автором глибину почуттів і емоцій.Фіма, твоя реакція - підпис до фото з минулої зустрічі : " ... промежуток малый- быть может это место для меня" знайшла реалізацію цього разу. Ти був серед нас. Ми дихали і відчували з тобою "в унісон".
Здається, вдалося. А повний текст читайте в групі "Дебют Читання"
І додам, ми завжди вдячні нашим друзям- слухачам, які завжди з нами, на любій локації, за любої погоди. Сподіваюся, що карантинні обмеження скоро закінчаться і ми зможемо зустрічатися традиційно у стінах нашої бібліотеки і в ширшому колі.
Немає коментарів:
Дописати коментар