четвер, 25 липня 2019 р.

Парад дебютів у "Дебюті"

Від початку липнева зустріч, як і передбачалося, була сонячною. Сонячною від усмішок, радості знову побачити той творчий вогник у очах кожного, який примножується від  взаємної щирості. Але  за емоційною наповненістю, цей "Дебют", мабуть, був піковим. Насиченість подій від минулої зустрічі , здається, сягнув апогею: вихід з друку і презентація книги Р.Рязанової, резонанс в пресі все ще  наповнює нас усіх піднесенням, позитивною енергією.

 А одночасно надходить Львівьке періодичне видання "Русское слово", де вміщено публікації вже 5-ти наших авторів: С.Шаханової, Р.Рязанової, Г.Пелепюк-Мрихіної, Т.Боріної, А.Томульця і віртуальної членкині "Дебюту" І.Гончар.

У цей же проміжок часу отримуємо надзвичайно приємну новину: літературно-художній  журнал "Времена", що видається у США розміщує на своїх сторінках  поезію надзвичайно талановитої поетеси із Сокинянщини,
віртуальної учасниці  клубу, Світлани Андронік.
Радіємо, вітаємо авторів, а тим часом на присутніх очікує справжній сюрприз і справжній дебют Світлани Шаханової у новому жанрі: автора відео-фільму.
    Для багатьох, хто не був присутнім на презентації книги "Отражение/Віддзеркалення" у Ратуші перегляд став  дійсно приємним бонусом, а ми знову поринули у ту неповторну атмосферу культури міста, яка панувала безпосередньо в день Петрівського ярмарку.


А учасники презентації і члени клубу, хто не зміг розділити з нами нинішню зустріч, через відео  таки подарували нам свої пісенні вітання.
 Пісні на слова Р.Рязанової написав і показав Олександр Мадей, до того ж,  2 з них були абсолютним дебютом.
Діна Канюченко-Пугачова своєю неповторною манерою і вокальною  майстерністю  додає палітрі свята особливої яскравості.
 І новим приводом для підвищення градусу емоцій стала зустріч з нашим другом, Чернівецьким Пражанином Віктором Мандзюком, який  кожного візиту до рідного міста відвідує наш клуб.
Художник за освітою і за фахом, Віктор 10 років тому спробував себе у поезії.А вже цього року брав участь у літературному фестивалі "Ганноверська весна". Постійне проживання у Чехії, природно, додає ностальгійних мотивів  творчості Віктора. Серед запропонованих віршів- "Ще раз побачить Буковину", "Пишатися своїм краєм" - красномовно засвідчували аксіому: бувших чернівчан не існує.
 Насиченість програми цього місяця вперше не дала можливості прослухати всі тексти, довелося розділити їх на частини, а деякі і перенести на наступну зустріч.
Цікавим і цінним у практиці клубу  є різножанровість творів, базованих на краєзнавчій темі. На попередніх зустрічах ми слухали оповідання  з історії будинків міста від Галини Пелепюк-Мрихіної (і вони вже пішли до читача  зі сторінок газети "Версії"), а цього разу  Сергій Воронцов запропонув історію особистості, професора Ковалевського, зачитавши уривок з оповідання "Ритми Абросимова".
 Глибокі занурення до архівних документів С.Воронцова  втілюються і у його цікавих  поезіях за мотивами (Б.-І. Антонича- "Ars poetica "), перекладами поезії, недостатньо вивченої творчості, В.Свідзінського.
Лише частиною Азії встигли помандрувати з Софією Березіною, і з нетерпінням чекатимемо продовження.

А з Володимиром Ткачем таки помандрували у часі і просторі від Бразилії до Чернівців,слухаючи авторське оповідання "На вулиці було зоряно".
Поезія Ольги Васкан дуже часто вражає своїм передбаченням наступних подій.І з часом резонує з реаліями, набуваючи глибини і викликаючи відповідне сприйняття. Процес творчості - завжди є таїною і для автора. " Коли світи зникають у тумані", "Відходять душі у чужі світи" теж стали, певною мірою, прогнозом, хоча й сумних, проте реальних подій.Останній вірш був написаний напередодні прощання з талановитою львівською авторкою, бардом Оленою Касьян.
Але життя продовжується і трагічну нотку змінили оптимістичні вірші для дітей.
Зміст текстів Сергія Гакмана у поєднанні із харизматичністю і неповторним виконанням  навіть буденні події перетворюють на мистецтво.
А пригоди Галини Пелепюк- Мрихіної, не вигадані, але  відчуті і описані  так, що слухати їх  приходять, як у театр на окремого актора. Її "Рецедивістка", сповнена гумору, викликала лише симпатію і впевненість, що все закінчиться добре, 
так само, як і у Світлани Шаханової з  мінатюри " Уроки кермування".

Лірика Раїси Рязанової, як завжди додала світлих, оптимістичних барв загальній палітрі зустрічі.  Недарма ж  вона, майстер пензля, наш постійний  фотохудожник. Так само трепетно фіксує і зберігає пам'ятні миті , як філігранно нанизує слова у вишукане поетичне намисто.

У публікації використано фото Р.Рязанової, Г.Назаришиної.

Немає коментарів:

Дописати коментар