вівторок, 28 травня 2019 р.

Вітання краєзнавцям!


Сьогодні в Україні відзначається Всеукраїнський день краєзнавства — щорічне свято краєзнавців.
 Відділ краєзнавства Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка відає всіх, хто вносить в цю благородну справу свій інтелект, душу, час. Всім членам  Національної спілки краєзнавців, всім, хто професійно і за покликом серця вивчає, зберігає, примножує надбання матеріальної і нематеріальної культурної, наукової спадщини- авторам книг і наукових розвідок, краєзнавчих екскурсів, професіоналам і ентузіастам щира вдячність за невтомність  у щоденній роботі , спрямованій на майбутнє.
Мабуть, кожного буковинця можна вважати краєзнавцем, зберігачем традицій свого роду, дому, вулиці, населеного пункту, краю в цілому.Ваша зацікавленість прислужиться вашим нащадкам. Цінуємо кожну найменшу  дещицю участі у вивченні   цього неоціненного багатства. Історія Буковини , сучасний її розвиток- невичерпна скарбниця. Бажаємо  всім успіху у її дослідженні, відкритті нових сторінок, вагомих результатів! 

Довідка ( Вікіпедія)  : 
ВідзначенняДо 2017 року різні культурно-освітні та наукові організації відзначали День краєзнавства в різні дати, тому НСКУ звернулася до них, а також усієї громадськості України із пропозицією долучитися до відзначення Всеукраїнського дня краєзнавства 28 травня, а органи влади — розглянути питання щодо затвердження його на державному рівні.
ЗапровадженняВсеукраїнський день краєзнавства було запроваджено відповідно до рішення VI з’їзду Національної спілки краєзнавців України, який відбувся 23 січня 2017 року. Датою святкування було визначено 28 травня.

Походження дати: Саме у цей день 1925 року в місті Харкові розпочалася І Всеукраїнська конференція з краєзнавства під час роботи якої було створено Український комітет краєзнавства. Від цієї дати, який вважається офіційною датою інституціоналізації вітчизняного краєзнавчого руху, веде відлік своєї історії Національна спілка краєзнавців України.

Мета свята   :Метою свята було визначено підвищення суспільної уваги до діяльності краєзнавців, поглиблення дослідження та популяризації історії, культури, мови, звичаїв і традицій українського народу, репрезентації практичних здобутків у цьому напрямку; залучення до вивчення та пізнання рідного краю широких верств населення; поглиблення співпраці з державними органами влади, закладами культури та освіти, науковими установами, громадськими організаціями зацікавленими у розвитку краєзнавства.

Немає коментарів:

Дописати коментар