Тепла атмосфера клубі "Дебют- Читання" у лютому була зігріта не лише зустріччю з авторами та їх новими творами, а й приємними досягненнями учасників з початку року. Місяць виявився досить щедрим, було радісно за визнання обдарованості наших творчих буковинців. Дипломи, якими відзначена поезія, віртуальних учасниць клубу Марії Антоняк
і Світлани Андроник у міжнародних літературних конкурсах;
випуск електронного журналу з поезією Олега Віксіча , як дипломанта міжнародного конкурсу "Душевна поезія";
вихід з друку книг авторства учасників "Дебюту" - Інни Гончар "Звучить розчулено струна", Юхима Думаніса "Весела і сумна мандрівка з міста Чернівці до міста Ч та назад у пошуках себе" (обидві у художньому оформленні Раїси Рязанової), Володимира Килинича "Чернівці для своїх", Анатолія Томківа "На перелазі",новели з яких звучали у клубі; участь в теле-радіо програмах, де говорилося про клуб; тематична імпреза Р.Рязанової та Д.Канюченко- Пугачової "І Бог створив жінку".
І як завжди, теплу атмосферу, незалежно від тематики текстів, створюють самі учасники і постійні відвідувачі, які, невідомо якими енергетичними каналами налаштовуються на спільний душевний ритм. Цього разу об'єднуючою лінією стала тема дитинства, війни, пам'яті, родини.
Продовжила життя своїм рідним Софія Березіна у новелі "Старі фотографії".
" Сни про Голокост" Олега Віксіча стали логічним продовженням теми.Показав Олег і перші спроби поезії українською мовою.
Сумно і смішно співпеживалося нюансам сільського динства за оповіданням Ольги Васкан : "Моє дитинство".
До глибин свідомості проникла тематика виживання у блокадному Ленінграді у неперевершеному артистичному виконанні Ірини Горбачевської.
Навіть сторінки з "Книги шепотів" Варужана Восганяна та "Інтерв'ю з Богом" Октавіана Палера у перекладі Сергія Гакмана були близькими за тематикою про справжні цінності життя, народну мудрість.
А Володимир Ткач, що на попередніх засіданнях клубу знайомив нас з перекладами португальських письменників, зачитав власний "ЛИСТ ЖИТЕЛЯ КЛОКІЧКИ ДО СВОГО ПОКІЙНОГО БАТЬКА ПІСЛЯ СІМДЕСЯТИ РОКІВ ЛЕТАРГІЙНОГО СНУ" (Мініатюра у стилі Вержиліу Феррейри).
Коротко і глибоко, талановито і непафосно звучали "підглянуті з життя" етюди Сергія Воронцова з циклу "Прут" ("Алхімія", "Біла сорочка", "Горіхи для ближнього", "Занурення", "Побажання добра")
"Шукайте правду, панове,
Вона найдорожча" -
наскрізна тема творчості гостя клубу, молодого поета, студента Антона Попаденка. Його поезія вразила філософськими роздумами, літературним стилем, характерним для письменників минулого століття, а акторська манера виконання свідчить про неабияку перспективу публічних виступів.
А свою першу поетичну збірку Антон подарував читачам бібліотеки. Тепер ближче познайомится з поезією неординарного і , гадаю, перспективного, автора можна у відділі краєзнавства.
Цікавими авторськими пошуками себе у поезії різних жанрів щоразу вражає Тетяна Боріна. Цього разу це були вірші "Доля", "Разгулялась свадьба", дитяча поезія "Кіт", хоку "Промінчик золотий торкнувся вій твоїх", відеопозія.
І особливо очікуваною була зустріч з Наталею Куконіною. Після тривалого перебування у Франції авторка ділилася враженями, дитячою поезією "Спагетті" та одним із варіантів власної поетичної казки "Весна".
Наші емоції розділили з нами вдячні відвідувачі, власне, для кого і створюються нові твори.
Вдячність за надані фото Володимиру Ткачу та Сергію Гакману.
Немає коментарів:
Дописати коментар