"Ім'я талановитого письменника і журналіста Василя Довгого добре знане читачеві, телеглядачеві й театралові" - так починає свою передмову до книги професор Володимир Антофійчук. І це правда. Про особистість літератора, його різножанрову палітру розповідали колеги по перу, згадували молоді роки, спільне навчання, початок трудової діяльності, підкреслювали значення його творчості у царині зміцнення україно-румунських культурних напрацювань.
Голова обласної організації спілки письменників України Василь Тодорович Джуран , представляючи книгу, вніс пропозицію щодо присвоєння одній з вулиць у рідному селі Онут на Заставнівщині імені відомого земляка.
Розповідь Василя Васильовича Васкана була цікавою, яскравою, багатою на різні особливості творчої співпраці і вагомий внесок В.Довгого у сучасну українську літетуру а журналістику.
Спогади Віталія Григоровича Демченка про спільну роботу в облтелерадіокомітеті завершилися віршем-присвятою "Підсніжник"
Поет Олександр Іванович Довбуш підкреслив цікаву грань у творчості В.Довгого: драматургію для дітей.
Грунтовний аналіз структури книги зробив професор ЧНУ ім. Ю. Федьковича Богдан Іванович Мельничук. Та розповідаючи про початок педагогічної діяльності у с. Мусурівка разом з В.Довгим, згадав і інших талановитих жителів села, та як вони мали нагоду спостерігати творче зростання Сидонії Нікорович, літературна діяльність якої сьогодні також варта глибшого вивчення.
Драматургія Василя Манолійовича Довгого добре знана і в сусідній Румунії, де Ботошанський музично-драматичний театр ім. М.Емінеску у 2013 р. здійснив постановку повісті О. Кобилянської "Царівна" за сценарієм В.Довгого та здійснив успішні гастролі у багатьох містах Румунії. Про це та інші спогади про співпрацю з культурно - національними товариствами розповідала поет, журналіст Дойна Божеску.
Книга складається з 4-х розділів, у яких зібрано журналістський доробок В.Довгого, серед яких цікаві інтерв'ю з непересічними особистостями : С. Ротару, М.Г.Івасюком, К.Поповичем, М. Ткачем та багатьма видатними постатями.Другий розділ - драматургія автора В. Довгого з 6-ти п'єс. 3-й розділ- власне можна назвати персоналією В. Довгого, тобто тут зібрані матеріали: документи, інтерв'ю з ним, відгуки на творчість. Розділ ; "Мить і вічність. Життя у фотосвітлинах" ілюструє всі попередні розділи.
Всі роки своєї письменницької діяльності Василь Манолійович був і постійним відвідувачем обласної бібліотеки - і в якості почесного гостя на літературних заходах, і як читач відділу краєзнавства. Про це та про популяризацію його доробку говорила завідувач відділу Леся Юріївна Шарабуряк.
Немає коментарів:
Дописати коментар