четвер, 27 липня 2017 р.

Липневий "Дебют"- постфактум



Відвідувачі і гості, так само, як і учасники клубу "Дебют" відчули не лише липневе тепло, що додавало до атмосфери зустрічі  додаткових градусів, а і швидкоплинність часу. Дві з половиною години, вкрай насичених  свіжим поетичним, пісенним, прозовим словом , обміном враженнями виявилися недостатніми, щоб почути усіх. Хотілося продовження. Однозначно, воно відбудеться. А на разі - знайомтеся. Зреалізувалася  давно  очікувана зустріч з талановитою Інною Гончар, поетесою і журналісткою з міста
Новодністровськ .
Інна подолала не лише географічні кілометри, а й наблизила нас до власного поетичного світу. А читачам бібліотеки подарувала Альманах "Галактика любові", де вміщено її вірші. На теренах Буковини  Іннині твори читаємо в місцевій періодиці: журналі "Німчич" та в обласних і районних газетах Сокирянщини.



Взагалі  нинішній "Дебют" був сповнений подарунками.


Щирий друг нашого клубу і постійна відвідувачка його зібрань, Ірина Горбачевська втілила на полотні образ, викликаний поезією Іванни Стефюк "Вірші водою писані...", більш відомою за робочою назвою "Риби".Саме ця поезія надихнула Володимира Кавєріна створити пісню, з якою познайомив нас на одному із засідань, а згодом до її  виконання долучилася і Діна Канюченко-Пугачова. Відтоді пісня отримала своє власне життя і звучала на всіх майданчиках, де з'являлися автори. Всі з тріо отримали вишитий дарунок.

Найемоційніше сприйняли всі спів юної Саші Мірінюк, яку вперше ми почули на презентації книги її бабусі Галини Пелепюк-Мрихіної " Перекрёсток Черновцы". Нині Саша  подарувала  насолоду, виконавши пісні "Україночка" Г.Татарченка на сл. А. Демиденка. А пісня "Під небом  голубим є місто золоте" на сл. Анрі Волохонського сприйнялась у контексті нещодавньої участі буковинського видавництва "Букрек" і художника-оформлювача  багатьох книг, виданих у цьому видавництві Раїси Рязанової у міжнародній книжковій виставці у Єрусалимі. Про що й розповіла п.Раїса.
Її участь у виставці стала знаковою і для серії "Маленька казочка", у якій вийшли книги учасників "Дебюту"- Г.Пелепюк "Мрійка"та А.Чобан  "Горішки для Аліски". Книги також експонувалися на виставці і ними цікавилися ізріїльські читачі. А чернівчанам навзаєм передали свій подарунок- Альманах літературного об'єднання Галей Кінерет ( Хвилі Кінерета) "Тіверіада" .
І звучала поезія .    Раїса Рязанова подарувала цикл віршів, присвячених Єрусалиму.
Тетяна Яницька ( Боріна Т.) окрім ліричної поезії, запропонувала до уваги 2 дитячі вірші з одинаковою назвою "Сонячний зайчик".


 Своїм поетичним талантом і відчуттям слова  Діна Канюченко-Пугачова , у значній мірі завдячує батькові. Тому й почала свій виступ із поезії Володимира Пугачова "Вічне уже не сіється" з книги "Коли ти поряд"


 і продовжила власною поезією " Стоять давно забутими хатки", "За мить висихають сльози", викликаною  відвідинами малої батькової батьківщини.
 Лідія Анциперова, Фейрі Тейл , Ольга Васкан також знайомили з своїми віршами





А Ольга Васкан спробувала себе і в прозі. "Кажуть, що у Бога немає нічого неможливого"-невелика за розміром замальовка вразила своєю життєвою мудрістю і  проникненням до глибин філософії звичайної людини.

В обох жанрах - поезії і прозі творить і Сергій Воронцов. З обома і познайомив. Оповідання " "Серед парашутистів" та вірш "Тим, хто танцює у божевільні" отримали заслужені оплески .






Завжди очікувана творчість Аркадія Томульця, як і очікувані зустрічі з героями його оповідань , які завжди виписані з особливою любов'ю  і гумором.
Вони вже давно полюбилися шанувальникам творчості, до того ж у авторському артистичному виконанні постають живими і колоритними.


А далі всі дорослі із задоволенням поринули у світ казок, якими 
ділилися Софія Березіна : "Казка про казки"

 та Алла Чобан "Як Жабенятко ванну приймало". Актуальні теми, висловлені через казку - цікаві і дітям , і дорослим.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                           І, звичайно, за традицією слово , друковане і мовлене доповнювалося піснею, надавало загальній атмосфері святковості.

Ці неповторні хвилини дарував автор-виконавець Олександр Мадей, виконуючи пісні "Мої гори" на власні слова, "Каштан" - на слова І.Стефюк та інші.
А Іванна Стефюк поділилася з нами ще однією піснею, написаною на її текст Ігорем Деменчуком  "Бог десь тут" та прочитала прозу "По дорозі до сонця". На фоні сонячних квітів, з якими завітала на зустріч виглядала просто казково, особливо в день отримання посвідчення кандидата філологічних наук.

Ось так з цікавістю і доброзичливо слухаються талановиті тексти.
Гадаю, варто долучатися до новинок літературного простору Буковини.
Це не лише цікаво, а   і приємно.
У нашому клубі - відкрите відвідування.

Немає коментарів:

Дописати коментар