Згадували і минулі річниці, особливості кожної з неї, а вони були справді щоразу іншими. Згадували "різноталановитість" учасників клубу, їх здатність володіти кільма жанрами творчості.
Цього разу відзначали плідність року на нові видання учасників Дебюту". І саме за годину до зустрічі отримали щойно видану 2-у книгу Валентини Мацерук, безпосередньо з видавництва, як мовиться, зі свіжою типографською фарбою.
Книга стала подвійним подарунком: - найперше, до дня народження авторки, і річниці клубу. А присвята-стаття "Дебюти" в цій книзі викликали щирі емоції і вітання. Вдячні авторці!

( "Дебюти" звучали голосом Олени Дикої).
Присвятила "Дебюту" свої поетичні рядки "Якщо радість на всіх одна" і Раїса Рязанова, яка благословила у світ багато книг "Дебютівців". А з Валентиною Мацерук у них склався потужний творчий тандем: автор-перекладач. Хоча цього разу звучали і авторське оригінальне виконання і переклади на українську мову 2-х авторів - В.Мацерук і Н.Куконіної поезії "Мне так странно, что золото осени..." І це було переконливим свідченням викокого рівня літературного обдарування наших авторів.
Авторське читання поезій, закономірно, зачіпало різні теми - не лише святкові, бо Раїса згадала свій вірш-присвяту 5-річчю "Дебюту" "Настав той час безцінний", а і болісні для нас всіх теми. Це і присвята пам'яті Володимира Кавєріна "Старе наше місто пам'ятає минуле". Його участь у "Дебюті" минулих років пам'ятатиметься нам яскравими, особливими авторськими піснями, серед яких немало на тексти Іванни Стеф'юк, і сценічною співпрацею з нашою Пугачовою Діною. Болісно, але поетично талановито відгукується у поезії Раїси Рязанової і жах війни в Україні та Ізраїлі, бо обидві країни лежать на серці поетеси: "Історія нас хвилює, Глобальна- а не своя", "Хочу придбати квиток у звичний мирний день". Та все ж, кожна пітьма закінчується світанком. Так і наші будні завжди несуть в собі іскорки свят, позитиву, оптимістичних сподівань. На них найчастіше реагують творчі особистості. Жодне явище не проходить повз їх увагу. А природа з її невичерпним багатством особливо резонує з душами поетів. Тому і народжуються тематичні вірші " Вона все ж прийшла, ця пізня осінь".
Цього разу Софія Ісааківна написала оповідання про свій ляльковий театр, який з роками переріс у дослідницьке краєзнавство.Тепер її героями стали реальні люди.
Мандри Чернівцями - тема близька багатьом. Одні люблять знайомитися з дослідженнями авторитетних авторів, а є ентузіасти, які особисто відкривають "свої" Чернівці та доповнюють загальну краєзнавчу скарбницю.
"Чернівці- місто незвичайне"- таку новелу написала Галина Мрихіна про авторів та їх твори, які спонукали до зацікавленості історією, архітектурою міста. Це Наталія Шевченко, Валентин Ткач, Сергій Воронцов.
Реалії, у яких ми живемо і від яких майже не вдається абстрагуватися, у поетичному осмислені запропонувала Наталія Куконіна: "Країна", "Файли" ( У кожному файлі життя...), "Павутиння", "Ключики" (всі люди закриті на ключики), "Memento mori"- рефлексії на війну і її наслідки, на особливий внутрішній світ сучасника. А "Небо в очах" про порятунок дітей Ізраїлю.
Фрагментом "Зачарована прем'єра" з нового оповідання поділився Ігор Померанський.

Письменниця Хелена Щира (Олена Дика) викликала хвилю захоплення, спробувавши себе в жанрі гумористичного оповідання. Її "Люди і звірі" викликали не лише сміх, а і бурхливі аплодисменти.

Знову насолодилися художнім читанням (справжній театр) Олександра Мартиненка. Новела " Шлюб по-іудейськи" з четвертої книги Г.Тайчера "Емігрант", як і попередня, вразила своєю майстерністю, акторськими знахідками читця . (Всі 4 книги видавалися у Чернівцях - в оригіналі і в перекладах на українську, англійську, іспанську мови. Художнє оформлення, дизайн і верстка Р. Рязанової. Озвучання українською мовою - Олександр Мартиненко. Можна слухати за посиланнями https://drive.google.com/.../1FQFOr-U_M8K1Gyj7r...
А святковий настрій до всього створювали і вітання від наших гостей, їх щира реакція, співпереживання і співрадість та гучні аплодисменти кожному автору.
Зворушливим стало вітання від письменниці Інни Гончар з Новодністровська, нашої вірної подруги і неодноразової гості "Дебюту", отримане саме під час зустрічі :
"Книги, обійми, квіти,
Світло, автограф, фото.
Осінь прощанням в літо,
Аркуш, портрети, ноти.
Купол, гітара, пісня,
Струни, вітання, спомин,
Зустрічі, небо, дійсність,
Крапки, тире і коми.
Ду́ші, натхнення, слово,
Букви, рядочки, сила,
Вечір, зоря, обнова,
Серце, дебют і крила."
З вдячністю приймали вітання від наших постійних відвідувачів, які всі ці роки пройшли разом з нами. Особливо приємно, коли це люди - фахівці високого рангу з інших сфер діяльності, проте роблять великий внесок у розвиток краєзнавства, додаючи власні дослідження.
Дякуємо за фото Анастасії Невельській, Раїсі Рязановій.
Немає коментарів:
Дописати коментар