Маленькою такою, затишною компанією і без секретів, але з святковим настроєм зібралися в морозний день, щоб провести цей непростий рік , надихнутися позитивом і щиросердністю та взяти його, цей настрій творити, реалізовуватися, радіти у наступний рік. "Що було, що є і що буде?"- ділилися успіхами, обговорювали найближчі плани, які вже на шляху до втілення. А про глобальні плани - діяли за правилом не насмішити Бога. Одне знаємо точно: "Дебют" і надалі буде відкритим, доброзичливим, різноманітним, багатожанровим і очікуваним для всіх, хто приходить до нас на вогник творчості.
Коли читає Володя Ткач власні твори, ми часто мандуємо з ним то до Португалії, то до Бразилії, то до Туреччини. Знайомимося з цими країнами, завдяки одному з багатьох авторських талантів. Завжди цікаво спостерігати за акторством виконання. А Володя це уміє.І власні, і перекладені твори у нього оживають і "говорять".
Не менш заінтриговано ми завжди очікуємо виступу харизматичного Сергія Гакмана. У його творчості так само є і оригінальні авторські, і перекладені ним тексти. Та що б не читав Сергій, це неодмінно буде по-акторськи майстерно і цікаво.
Але рейтинг сценічного втілення у своїх героїв, беззаперечно очолює Ірина Горбачевська. Її читання творів, що, достеменно знаю, не записані в жодному записнику, не "заховані" в пам'яті девайсів, а виключно збережені лише в авторській пам'яті створює враження, що ми присутні на таїнстві творення "тут і зараз". І незалежно від теми- це таки лабораторія творчості і акторської майстерності. У наших авторів, як і у письменників взагалі, є свої шанувальники. І у Галини Мрихіної є вже свій "фан-клуб". Звісно, це жарт в певній мірі, але її оповідання завжди очікувані. Бо і читає Галина не менш талановито, ніж пише. А який шлейф образів, ароматів, акцентів "тих" Чернівців! Тому кожного разу загадуємо - " а про що буде сьогодні?"
Особливим ліризмом пронизані твори Олени Дикої, як і сама манера читання. І не дивно, що іноді у нас на зустрічах звучить "читання на біс".
І що найбільше підкуповує (мене особисто) у наших зустрічах, то це, що ми не замикаємося кожен лише на своїй творчості. Хочеться бути на одній хвилі з творчістю молодих, занурюватися у їх світ, відчувати їх емоційний стан. Хоча це не так просто. Молодь мислить іншими категоріями, інакше сприймає реалії і трансформує їх вже в особистісній формі. Завжди цікаво слухати поезію Марини Горбатюк. Вслухатися і ... дивуватися.
"Цей паперовий космос – тихий драглистий ґлей,
тембри його звучання – дикі, суворі, легкі."-
початок одного із прослуханих віршів, який таки змусить прочитати до кінця, а потім поцікавитися і іншими поезіями Марини.
А своєрідною зміною так званого сценарію (бо ми ніколи їх завчасно не складаємо) цієї зустрічі було неодноразове звернення до багатогранної творчості Раїси Рязанової.
Спочатку ми розділили гордість за доробок художниці-дизайнера книг, що побачили світ цього року .
( У цій книзі Рая і дизайнер, і автор одного з текстів про Чернівці)
А надалі виступи всіх учасників перемежовувалися Раїною поезією. Умовним другим блоком стали вірші, які з неймовірною швидкістю набули пісенних крил, причому у день написання і зовсім у іншій країні. Ми змогли їх послухати також. На одну з них поетеса з нашим щирим другом Олександром Мартиненком вже створили і відео:
https://www.youtube.com/watch?v=F3Ix7m64ghY
А ми сподіваємося, що до наступного "Дебюту" вже буде створено і другий. А, може й не тільки другий, адже Раїна поезія справді дуже музична.
І закінчили ми свій передноворічний "Дебют" теж поезією Р.Рязанової, вже дебютною. написаною напередодні.
Теплих посмішок, щирих побажань, гарного настрою нам не бракувало. Атмосфера взаємодовіри і щирості дає нам можливість бути собою. І це варто берегти. З цим ми і переходимо до нового року. Ми бажаємо всім - авторам і їх прихильникам мирного, безковідного року, сприятливого для творчості і зустрічей.
Фото Ольги Нагаєвої, Раїси Рязанової, Ольги Серебріян
Немає коментарів:
Дописати коментар