Щороку відвідує рідні Чернівці Саша Мірінюк і кожного візиту вона все більше і більше зачаровує нас своїм срібним голосом. Ми захоплюємося її творчими успіхами у грі на гітарі, а вокальні здібності вже давно взяли нас у полон. Дві пісні виконала Саша, одну з них - "Два кольори" О.Білаша на слова Д.Павличка вона підготувала спеціально для "Дебюту".
Здійснилася вимріяна зустріч і з талановитою поетесою з Вашківців Сокирянського району Світланою Андроник. Неодноразова переможниця міжнародного літературного фестивалю "ІнтеРеальність"завітала з подарунком для читачів бібліотеки, виданнями збірок поезій переможців конкурсу. (У випуску нинішнього року вміщено, крім Світланиної поезії і вірші Аркадія Томульця ). Світлана пише під творчим псевдонімом Світлана Алєксєєва, її поезія також вміщена і на сторінках американського видання " Времена".
Авторське виконання власної поезії завжди цікавіше, аніж просто читання тексту. А читає Світлана красиво, артистично. Віднедавна вона почала викладати записи авторського виконання у ютюбі. А в "Дебюті" ми почули її твори "Я вода" та інші.Харизматичний, завжди несподіваний Сергій Гакман і цього разу не зрадив традиціям. На одній з попередніх зустрічей Сергій читав оповідання Родіки Кожокару "Санхіра", а цього разу він завітав і з самою авторкою, науковцем-філологом Бухарестького університету, головою Фонду гуманітарної допомоги в Румунії і Молдові. Пані Родіка, як автор, передовсім цікава манерою творення "стоп-кадру, зафіксовного словом". Сергій Гакман прочитав переклад з румунської її оповідання "Одежды" та власне "Невідправлений лист", героєм якого є його брат Микола Гакман, талановитий музикант, заслужений артист України.Але в оповіданні брата - він педагог, надзвичайно чутливий до дітей і їх дитячої мудрості, людина, яка вміє у буденності бачити багато яскравих фарб.
Вже вдруге цього літа нашим гостем є Віктор Мандзюк.
Художник вже багато років проживає у Празі, тому і познайомив нас із тематично близькими йому творами.: "Празьке літо", "Середньовічна Європа", "Світло", " Три жінки"
Літо- час відпусток, мандрів, вражень. І у творчих людей все це виливається на папір. І, як зажди, у "Дебюті" панувала магія єдиної хвилі. Присутність зарубіжних гостей, звучання їх творів ніби викликали хвилю, тематично розширюючи межі горизонту і у постійних членів клубу. Щойно повернувшись із відпустки, де достатньо спостерігала морські пейзажі Франції, Наталя Куконіна звернулася до попередніх спогадів про морську мандрівку до Гібралтару. Пригоди, морські перипетії, передані настільки майстерно, що в уяві вони поставали видовищно. А після прочитання автор продемонструвала фото з місць, які команда відвідала під час мандрів.
З південних подорожей до не менш спекотної Середньої Азії перенеслися з Софією Березіною. Минулого разу ми розпочали знайомство з оповіданням "Середня Азія, якою я її побачила".
Продовження її пригод до міст Ош Киргизії, Самарканду, Бухари, Кагану Узбекистану, описані з тонким гумором, викладені досконалою мовою і виконані неповторним авторським стилем завжди очікувані і слухаються на одному подиху. Архітектура,звичаї, легенди цих туристично популярних міст викликали не лише захоплення літературним хистом авторки у передачі атмосфери, а і глибоким зануренням до історії і літератури Середньої Азії. І класик узбецької поезії Алішер Навої і герой епосу Ходжа Насреддін - всьому знайшлося достойне місце у кількох сторінках оповідання.
І вже нікого не дивувало підхоплення теми мандрів Іриною Горбачевською. Ії оповідь "Мандри" не зовсім про туристичні враження, а про перемогу особистості над дитячим страхом. Та неймовірне враження від кожного виступу Ірини Іванівни складає саме авторське виконання. На високій емоційній ноті, усно, авторка настільки артистично його виконує , що складається відчуття експромту, до творення якого причетні всі присутні.
Ну і, звичайно, поетичний блок зустрічі не міг не віддати належної уваги літу, цій чудовій порі, і, особливо, під час закінчення останнього літнього місяця, сприймалися надзвичайно тепло. Витончена лірика Раїси Рязанової перекинула поетичний місток у міжсезоння: "Літо ліниво вигнуло спину", "А з ароматом стиглих абрикосів вдихаєм серпень - видихаєм осінь", " У осені свій час- вона на зміну літа..."
Тетяна Боріна в котрий раз здивувала своїм поетичним доробком у японському стилі танка. Переказувати це - марнота, тому дочекаймося жовтня і тоді на всіх очікує сюрприз. А на поезію "Втомилася" непередбачено, але так суголосно відгукнулася Ольга Васкан рядками своєї поезії "Світло", назвою перегукуючись із раніше виконаним Віктором Мандзюком, а тематично - отпимістично-закличним :
"Стань світлом – промінням ясним мерехти
Світи !Забудь все минуле, не згадуй про втому,,,"
І продовжила тему у наступному вірші "Отак живемо" :
"Шукай позитиву й тепла навкруги
І світ стане кращим, добрішим відразу. ".
І світ стане кращим, добрішим відразу. ".
А сюрприз- присвята " З чого складається літо членів клубу "Дебют- Читання" став феєрверком емоцій і гарним фіналом літнього сезону і серпневої зустрічі у "Дебюті".
Частина текстів уже викладена у групі "Дебют читання", ще частина буде поступово опублікована авторами. Заходьте, читайте, отримуйте задоволення. Коментуйте, висловлюйте власні думки.
І на завершення - подяка незмінному фотомайстру клубу Раїсі Рязановій за зафіксовані миті.
Немає коментарів:
Дописати коментар