Я обіцяла теплу атмосферу? І вона була. Було багато позитиву, була радість зустрічі, були нові учасники, були роздуми, був гумор, була поезія і була проза. І все це засвідчувало єдність душ, неповторне енергетичне наповнення під нашим Куполом. Щоразу ми пересвідчуємося у високому літературно-художньому та перекладацькому рівні текстів. А слухаючи авторське читання - сприймаємо саме той меседж, який закладено автором. І це одна з переваг спілкування наживо.
А нинішній "Дебют" таки був відчутно означений весняним оновленням - природи, настрою, творчості. І особливо приємно було отримати журнал "Німчич" з публікаціями "Дебютівців".
Перша "Казка про податки" Софії Березіної, яку ми почули на наших зустрічах, надрукована у журналі. А як пише Софія Ісааківна не документально-дослідницькі твори, а різнопланові, цікаві, ми вже чули на наших зустрічах і завжди очікуємо нових.
"Дебютанка" в "Німчичі" і вже не новачок у клубі Ольга Васкан з "Подорожжю у минуле" розповідає зі сторінок журналу про власне прочитання книги Г.Пелепюк-Мрихіної "Люди з міста А". Розповідає так щиро і цікаво, так художньо- зримо, що читач із задоволенням мандруватиме з автором і сторінками, і містом.
Родзинкою для нас у клубі, і для читацького загалу стала співтворчість Раїси Рязанової і Валентини Мацерук. Вишукане слово російської поетеси зазвучало українською мовою у довершеному перекладі. Така точність, така співзвучність дана лише справжнім майстрам слова. А ми маємо щастя це чути особисто.І сподіваємося на довготривалий творчий тандем. У добрий час!
А нові вірші Раїси Рязанової - новий політ до прекрасного на весняних потоках тепла, цвітіння, радості: "Сквозь призму летящего времени" до "Март.Окна.Ночь" і Весенняя бессонница", тему якої підхопила пізніше Наталія Куконіна.
На зустріч завітали гості і нові учасники.
Дебютувала у публічному виконанні власної поезії і учасниця групи "Дебют читання", чернівецька киянка Олена Танасійчук з проникливою лірикою, цікавими образами, володінням словом.
Приємним стало знайомство з Лесею Зюбак,учасницею поетичного фестивалю "Віршень-2019" у Чернівцях. Лесі підвладна і поетична, і прозова творчість. "Перебирала спогади, мов перлини на шиї...", ділилася з нами "очікуванням дива", знайомилася з нами, а ми відчули - Леся на одній хвилі з нами.
З особливим піднесенням, після творчого вечора напередодні, зустрілися з Іванною Стеф'юк та її новою книгою "Рибниця". Окремий світ, особливі відчуття, потужна енергетика її поезії непідвладна опису звичайними словами. Варто читати і слухати, підпадати під її мольфарство, зануруватися у світ живого, автентичного і водночас свіжого сучасного слова. Недарма, музиканти надихаються її неповторною манерою, створюють надзвичайно мелодійні пісні.
Молодий поет, автор поетичної збірки "Тревожащие разум мысли", з яким ми вперше зустрілися у лютневому "Дебюті" продовжив знайомити з темами, які його по-справжньому турбують і вразив неабиякою майстерністю художнього читання.
Новими хоку і весняним поетичним настроєм ділилася Тетяна Боріна.
"Індексація.
Слідкуйте за руками.
І як вам фокус?"- одна з поезій у японському стилі. Звучали й інші хоку та класична лірична поезія .
" Вже пробудились портали землі" і у Ольги Васкан, покликали замальовку про поезію, якими і ділилася авторка.
Олег Віксіч традиційно повернув свій і наш погляд до цінностей справжніх відносин. "Зміни у долях з вітрами історії" ( "Судьбы меняются с ветром истории").
І, як часто відбувається у "Дебюті", без попередньої домовленості, теми творів одних авторів перегукуються з творчістю інших. Неймовірно глибоке оповідання "Мандрівка" ( "Путешествие")- до геріатричного пансіонату Сергія Воронцова викликало аплодисменти письменницькій майстерності і роздуми над темою.(Сергій поділився і поезією:"Таємниця", "Смак еклеру", "Чеширський кіт", "Довга гірка").
А Сергій Гакман продовжив тему, з авторським перекладом на українську мову румунської літераторки Родіки Кожокару "Санхіра": водночас і звернення до історії роду, і красива історія кохання.
Нова історія з циклу "Старі фотографії" Софії Березіної, де поєднуюч біографічні розвідки з легким гумором, що надає твору вишуканості і бажання читати.
На хвилі підвищення зацікавленості історією краю такі твори для клубу при відділі краєзнавства мають особливу вагу. За рядками постають особистості, проглядається епоха, її реалії.
Легкого настрою, завдяки гумору, закладеному у оповідання " Помста" додала Галина Пелепюк-Мрихіна. Її твори завжди очікуються слухачами з нетерпінням. А є й постійні шанувальники саме творів письменниці.
І знову перегукування, хоча б у "епізодах": кавуни, що були присутні у оповіданні Галини, перемістилися до віршованої казки Наталії Куконіної " На острові Таїті". А з мотивами поезії Раїси Рязанової "Где начинается полёт" відчутно перегукується поезія "В преддверии белого покоя",написані на відстані, але за єдністю душ.
Ось такий наш "Дебют" був першого весняного місяця. І ми вже очікуємо наступного.
Фото Раїси Рязанової. Більше - у групі "Дебют читання"
Немає коментарів:
Дописати коментар