Останній літній місяць подарував нам ще одну можливість послухати наших талановитих гостей, насолодитися прекрасним співом Сашеньки Мірінюк,
поринути у атмосферу бразильської психологічної прози Машаду ді Ассіса , з власним перекладом його "Канарчиних історій"нас познайомив Володимир Ткач, акторськи його виконавши.
Ніжною лірикою з глибоким духовним наповненням ділилася Ліля Бойчук.
" Коли торкнулася підошвами трави...", " Коли воно дається тільки раз..."[життя], "Чи то падає дощ, Чи то сіяється срібло крізь сито..."
Дощове літо, наближення осені не могло не наповнити поезію і інших майстрів поетичного слова саме цими лейтмотивами: "Ще не відцвів, не завершився серпень" Т.Боріної, " Серпень" Р.Рязанової,
"Розбіглися, нарешті, усі дощі подалі" О.Васкан,
"Дощі" І.Горбачевської.
Але чим цікавий і привабливий клуб - то це різножанровістю, а дуже часто, майже завжди - якоюсь магією відчуття спільної теми. Варто комусь одному із групи торкнутися певного факту, події, нюансу, як ця хвиля інтуїтивного відчуття підхоплюється і виливається у творчість. Інколи , це важко окреслити словами, але Галина Пелепюк-Мрихіна винайшла термін-визначення ; "Ми знаходимося під одним куполом". коли говоримо слово "купол", всі вже знають, про що йдеться.
Тому , коли читалися Раїна поезія" Старий дуб", чи оповідання О.Васкан із серії "Невигадані історії", ми відчували, мотиви їх з'явилися саме "під куполом". М'ята і виноград, з якими прийшла Ольга Василівна на зібрання - вони вже "оселился " у Раїній поезії "В травах, що вище поясу...". Дива продовжуються, вони зачаровують і надихають.
Тетяна Георгіївна щоразу дивує своєю здатністю експериментувати із різними стилями.І їй це блискуче вдається. Ми вже слухали її попередній доробок у стилях японської поезії, а цього разу це були хокку.
" Стареет месяц,
Превращается в луну
Он пол меняет"
Ніколи не знаємо наперед, як складеться зустріч. Бо творчість, вона непередбачувана. І загальної теми ніколи не анонсуємо.Безпосередність і здатність відгукнутися душею на талант іншого - і є справжній талант.Часто виникають експромти чи бажання запропонувати із власного зовсім інше, не підготовлене, а те, що "попросилося" з душі саме тут і зараз.
"Сонячний світанок над затокою" від Галини Мрихіної був саме таким відгуком душі.
Різні жанри, різні стилі, різні теми, але єдина насолода : приємний відпочинок і все ж таки інтелектуальна робота. Тут завжди є місце і доброму гумору. Він прозвучав у прозі О.Васкан і І. Горбачевської, і реакція аудиторії була передбачуваною.Гучні аплодисменти були тим резонатором , який так потрібен кожному автору.
І на завершення:
"Трудится пчела
Время собирать нектар.
А я в отпуске" ( Татьяна Яницкая / Т.Боріна)
До вересневої зустрічі!
З вдячністю за фото Р.Рязановій і Н. Бурмі-Звєзді"
Немає коментарів:
Дописати коментар