" Нехай живе і процвітає "Дебют" на радість Чернівцям!" - таке вітання ми отримали від нашого нового члена клубу Лідії Анциперової. Ми познайомилися в день відзначення нашого 2-річчя в мистецькій вітальні "Місце зустрічі". Відгомін нашого публічного виступу триває і по сьогодні. Без зайвої скромності стверджую : наші "Дебютівці" дійсно талановиті і їх тексти варті солідних видань. Це довів ще один рік нашого спілкування у "Дебюті". Те першопрочитання творів, яким ми ділимося на чергових зустрічах переконує: твори зрілі, довершені, цікаві, майстерно написані за законами жанрів літератури і підтверджують : "всі фізики - в душі -лірики". Адже наші автори за фахом зовсім не літератори. Люди різних професій, але мають високий рівень майстерності володіння словом, з високохудожнім смаком і даром творчості.
А результати такої співтворчості неабияк порадували і нас, і чернівчан. Галина Пелепюк-Мрихіна спільно з Раїсою Рязановою започаткували серію дитячих книг "Маленька казочка", першою у якій стала "Мрійка" - яскрава, цікава для школярів молодшого віку. Автор подарувала її школярам, хворим діткам , дітям і онукам співробітників бібліотеки в переддень Свята Святого Миколая, а тепер зробила щедрий подарунок і дітям "Дебютівців". Щиро вдячні Галині за те добро, яке вона несе людям .
А на нинішній зустрічі письменниця знову звернулася до теми улюбленого міста. Повернула присутніх у часи дитинства чи юності оповіданням "Місце сили".
Плідним був останній місяць і у художниці Раїси Рязанової. В переддень зустрічі малечі з Святим Миколаєм, окрім "Мрійки" вийшли у видавництвах міста відразу кілька книг у її прекрасному оформленні : книги Панчука С. "Весняний подих" та Кукульняка В."Неслухняні малюнки".
А друзів у клубі Рая налаштувала на святковий передноворічний настрій поезією "Новый год к нам крадётся по улице", "Зимой всё застывает до поры","Лёд на реке". Зимову , передноворічну тему підхопили і Тетяна Боріна у віршах : "Декабрь кончается", Лідія Анциперова " И вот опять приходит Новый год", Костянтин Хриков "Новый год"
( 2016, №9-10) поділився і Аркадій Томулець . Тепер вишуканою монотипією можуть милуватися і всі читачі бібліотки.
А його творчість щоразу вносить особливий настрій: поезія Аркадія Кузьмича - різностильова, багатообразна, глибока .Цього разу звучали вірші "День", "Шепче молитви земля". А героя його багатьох оповідань, лайку "Амура" ми вже щиро полюбили і з задоволенням слухалили про нові його пригоди. Посміялися над темою замальовки "Гранати на таможні "
Те, що ми обрали за основу діяльності нашого клубу , а саме - першопрочитаняя нових творів демонструє і ось цей автограф від Володимира Кавєріна. Моряк, який переспівав самих Сирен, додавав зустрічі особливої теплоти. Авторські пісні, що звучали
" Каждый о своём когда-нибудь споёт", "Лодочки" та пісні на слова барда Олени Касьян зворушували неперевершеним виконаням і бажанням слухати ще і ще. Тому за замовленням "Дебютівців" разом з Діною Пугачовою виконали пісню на слова Іванни Стефюк "Риби", що вже стала своєрідним клубним талісманом .
" Каждый о своём когда-нибудь споёт", "Лодочки" та пісні на слова барда Олени Касьян зворушували неперевершеним виконаням і бажанням слухати ще і ще. Тому за замовленням "Дебютівців" разом з Діною Пугачовою виконали пісню на слова Іванни Стефюк "Риби", що вже стала своєрідним клубним талісманом .
З літературниго доробку Діна читала власну прозу : замальовку "Блакитні троянди" та "Давно не пела.. Письма моей дорогой фее ..."
У новому амплуа, одновіршів спробувала себе Тетяна Боріна , а Алла Чобан, яка до цього часу писала еко-казки для школярів вразила тонкою, щемною новелою"Озирнись!" , де героїня - дівчина-інвалід .
Тему дитинства в щасливих і неблагополучних сім'ях у своїй поезії розвинув і К.Хриков.
Ми вже помітили, що інтуїтивно, всі "Дебютівці "знаходяться на "одній хвилі " : щоразу виникає одна об'єднуюча тема.
У Лідії Анциперової у доробку також був вірш "Донечці", "Як хочеться жити у мирі і дружбі" , а також вона прочитала ліричні поезії "Солнце"та "Столетняя липа".
Тонким гумором і акторським виконанням Анатолій Томків взяв у полон нашу увагу раз і назавжди. За замовленням відвідувачів прочитав новелу "У перукарні", яка теж піднімає соціальну тему - трудової зайнятості пенсіонерів.
У свій, своєрідний світ поезії запросили Сергій Воронцов : "Ентомологія", "Поцілувати...", "Вольф Мессінг "( переклад з Ю.Андруховича)
та Олег Осташек : "Біля сну", "Шлях", "Плач", "Ентропія"
З власним перекладом поезії Альфреда Маргула-Шперберга
" Єврейське кладовище" познайомила Софія Березіна, постійна відвідувачка клубу, відома , як автор книги "Єврейська історія. 120 славних імен", видання нинішнього року..
Не втомлююсь захоплюватися цими талановитими і зовсім не пафосними людьми. Вони раді ділитися своєю творчістю, із зацікавленістю сприймають нових учасників, і всі разом прагнуть додати сьогоденню щирості і доброти, а особливо- гідної шани нашому місту, в тому числі і на літературному небокраї.
Бажаю , щоб Новий рік приніс кожному нового натхнення, нових сюжетів, публікацій і нових друзів.
Щасти вам!
Як шкода, що я пропустила ТАКИЙ Дебют!.. Аж сльози на очах...
ВідповістиВидалитиВсіх вітаю з ПРИЙДЕШНІМ! Хай принесе наснагу, творче надхнення і всілякі гаразди! Шануйтеся, ВИ потрібні Чернівцям і Україні!
Ви просто надзвичайні!!! Надихаєте))) Можливо і я спробую в наступному році ;-)
ВідповістиВидалити